Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. augusta 2009

V Číne popravili bývalého šéfa spoločnosti, ktorá vlastní letiskáV Číne v piatok popravili bývalého šéfa spoločnosti, ktorá vlastní pekinské medzinárodné a ďalšie letiská v krajine. Li Pche-jing dostal trest smrti za korupciu a spreneveru skoro 16 miliónov ...Zdieľať
PEKING 7. augusta (WEBNOVINY) - V Číne v piatok popravili bývalého šéfa spoločnosti, ktorá vlastní pekinské medzinárodné a ďalšie letiská v krajine. Li Pche-jing dostal trest smrti za korupciu a spreneveru skoro 16 miliónov dolárov. Rozsudok smrti vykonali vo východočínskom meste Čchi-nan potom, čo Najvyšší ľudový súd potvrdil predchádzajúci rozsudok. Informovala o tom agentúra Sin-chua.


60-ročného Lia usvedčil súd vo februári z prijatia úplatkov vo výške asi 4 milióny dolárov a zo sprenevery 12 miliónov dolárov v rokoch 1995 až 2003. Li bol vtedy generálnym riaditeľom štátnej spoločnosti Capital Airports Holding Company, ktorá vlastní vyše 30 letísk a zamestnáva 38 tisíc ľudí. Proces s Liom mal byť dôkazom, že komunistická Čína tvrdo zakročí proti korupcii a finančným podvodom.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zodpovedná cesta ku kráse
<< predchádzajúci článok
Američania vraj zabili šéfa Talibanu

V Číne popravili bývalého šéfa spoločnosti, ktorá vlastní letiská - diskusné fórum čitateľov

Ešte raz "keby"7.8. 15:27:43