Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. augusta 2019

V Commerzbank zvažujú zrušenie ďalších 1800 až 2500 pracovných miestV nemeckej banke Commerzbank diskutujú o zrušení ďalších 1800 až 2500 pracovných miest. Uviedol to v piatok ekonomický denník Börsen-Zeitung, ktorý sa ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Frankfurt nad Mohanom 23. augusta (TASR) - V nemeckej banke Commerzbank diskutujú o zrušení ďalších 1800 až 2500 pracovných miest. Uviedol to v piatok ekonomický denník Börsen-Zeitung, ktorý sa odvolal na zdroje z banky.


Konečné rozhodnutie o rozsahu škrtov by malo padnúť na schôdzke správnej a dozornej rady venovanej stratégii banky. Schôdzka sa uskutoční koncom septembra, uvádza sa v správe Börsen-Zeitung.

Rušenie pracovných miest sa pravdepodobne dotkne najmä pozícií v centrále inštitúcie vo Frankfurte nad Mohanom. Podľa informácií od zdrojov Commerzbank by malo ísť o pozície v oblasti back office, investičné bankovníctvo či financovanie lodí.

Informácie Börsen-Zeitung nasledujú len dva dni po správe denníka Handelsblatt. Ten s odvolaním sa na nemenované zdroje uviedol, že Commerzbank údajne zvažuje zatvorenie až 200 z celkového počtu 1000 pobočiek. Podľa denníka banka prehodnocuje svoju stratégiu a zvažuje redukciu pobočiek na 800, maximálne 900 s cieľom znížiť náklady.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovakia Online prináša novú mobilnú aplikáciu SiacPlus
<< predchádzajúci článok
Š. Abe: Soul odstúpením od dohody o výmene informácii narušil dôveru