03. marca 2012

V Corgoň lige Slovan zdolal Dunajskú Stredu

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2011/12: FK Senica - FC ...

bez nazvu Corgoň liga - 20. kolo - sobota - súhrn

BRATISLAVA 3. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2011/12:

FK Senica - FC Nitra 3:1 (1:0)
Góly: 71. a 82. J. Černý (oba z pok. kopu), 10. Jaroslav Diviš - 64. F. Moravčík, ŽK: 37. M. Ďurica, 63. Diarrassouba, 74. Štepanovský - 42. Kaspřák, 45. V. Gajdoš, 70. O. Murín, 84. Ivančík, ČK: 82. O. Murín (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Matúš - Lieskovský, Bóllo, 1520 divákov

Senica: Bolek - Štepanovský, R. Pillár (34. P. Pavlík, 86. Strnad), Gajdošík, Leal - Križko, T. Kóňa - Jaroslav Diviš, J. Černý, M. Ďurica - Diarrassouba (66. Kalabiška)
Nitra: Hroššo - Kaspřák, O. Murín, Martin Tóth, Harbuľák - Držík, V. Gajdoš (61. Paukner) - Kolár (81. Kemláge), Matúš Mikuš (46. F. Moravčík), Ivančík - Šimonek

I. polčas
Seničania nastúpili do jarnej ouvertúry s tromi novicmi v základnej zostave - Štepanovským, J. Černým a Diarrassoubom, hostia s jednou novou akvizíciou - stopérom Murínom. Na kvalitne pripravenom trávniku začali Záhoráci lepšie. Už v 4. min predviedli prvú peknú akciu, po rýchlom protiútoku a po Divišovom centri zakončoval zvnútra pokutového územia Kóňa vysoko nad bránku.

Prvú gólovú radosť v jarnej časti súťaže priniesla 10. min. Štepanovský krásne vysunul Jaroslava Diviša a ten z otočky bombou pod brvno nedal Hroššovi žiadnu šancu. O dve minúty neskôr sa Seničania opäť tešili z Divišovho gólu, ten pre faul neplatil. Domáci sa akoby uspokojili s vedením, hra sa vyrovnala, bolo v nej veľa nepresností a pokazených prihrávok. Nitrania vystrčili rožky v 29. min, Mikuš však zakončil sľubnú brejkovú akciu veľmi nepresne.

II. polčas
Druhý polčas začal vlažne, odohrával sa prevažne v strede poľa. Do zakončenia sa dostali dvakrát domáci. Lopta po Divišovej hlavičke išla nad bránku a Ďurica po efektnej pätičke Černého technickou strelou len tesne minul pravá žrď. Z "čista-jasna" prišlo vyrovnanie Nitry v 64. min. Prvou strelou na Bolekovu bránku sa prezentoval striedajúci Moravčík a pekne pod brvno strelil vyrovnávajúci gól.

Seničanov tento moment zobudil a pomohlo im aj striedanie trénera Grigu, ktorý na hrot útoku poslal Kalabišku. V 71. min fauloval v pokutovom území Tóth Černého, tento hráč si postavil loptu na biely bod a penaltu s prehľadom premenil. O ďalších päť minút vytiahol Hroššo výborný zákrok pri hlavičke kapitána Gajdošíka.

V 82. min Murín hrubo fauloval v pokutovom území Kalabišku, nasledovala červená karta a druhý pokutový kop. Aj exekútorom tohto bol Černý a aj za pomoci ľavej žrde lopta skončila v sieti - 3:1. O minútu nato predviedli Nitrania opäť zákerný faul na stopéra Pavlíka a aj druhý senický stopér musel byť striedaný s podozrením na silný otras mozgu. Záverečná šanca zápasu v podaní Moravčíka zostala nevyužitá, jeho tvrdú strelu Bolek vyrazil. Všetky body tak zostali na Záhorí.

Hlasy:
Stanislav Griga (tréner Senice): "Bol to veľmi nervózny duel. Doplatili sme na prehnane tvrdú hru súpera dvoma vážnymi zraneniami. Nitra bola v tomto stretnutí nepríjemným súperom. Aj preto si víťazstvo nesmierne vážim. Ťažko sme sa presadzovali, ale ani my sme súpera k vážnym šanciam nepustili."
Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Prvý polčas domáci využívali rýchle protiútoky a po jednom z nich padol vedúci gól. Po zmene strán sme boli aktívnejší, ale chýbalo nám viacero hráčov."

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 0:1 (0:1)
Gól: 45.+ Viazanko, bez ŽK, rozhodovali: Smolák - Petríček, Vindiš, 2555 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Krajník, Štetina, Krob - P. Petráš - Papaj, Katona, Macko (60. Střihavka), Zošák - Guba (81. Belgarjan)
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Redžepi, Kavka, Sekulič - Isola, Šinglár - Pačinda (55. Karaš), K. Kuzma, Viazanko (90.+ Nurkovič) - Škutka (64. Diaby)

I. polčas
Vo veternom počasí sa v úvode I. polčasu obe mužstvá len oťukávali a hralo sa prevažne v strede ihriska. V 16. min mohol Tatran otvoriť skóre, keď po Papajovej prihrávke Guba z 8 m trestuhodne prestrelil bránku. V 21. min sa do ďalšej streleckej príležitosti dostal po samostatnom prieniku Katona, ale trafil iba dobre postaveného Tofiloského.

O necelú minútu sa rútil po Mackovej prihrávke sám na Tofiloského opäť Guba, ale zopakoval len neúspešný pokus Katonu. Košičania prvýkrát vystrelili na bránku Prešova v 23. min, ale s Kuzmovou strelou nemal Diviš žiadny problém. Brankár Tofiloski bol na mieste aj v 35. min, keď to z priameho kopu skúšal Krob.

V 36. min zahodil svoju tretiu šancu Guba, keď sa predral až do šestnástky, ale jeho strela skončila v rukách košického brankára. Na druhej strane Pačinda zoči-voči Divišovi trafil len gólmana domácich. Ďalšiu tutovku v drese Tatrana zahodil Krob, keď z 5 m netrafil svätyňu MFK. Nedáš - dostaneš sa potrvdilo v nadstavenom čase I. polčasu, keď sa k lopte dostal Viazanko a otvoril skóre duelu.

II. polčas
V 52. min sa Tofilovski blysol opäť, keď vyškriabal Mackovu krížnu strelu na rohový kop. V koncerte zahodených šancí pokračovali domáci a v 57. min po peknom sóle Zošák netrafil bránu hostí. S pribúdajúcimi minútami boli hráči Prešova viac nervóznejší a kopili množstvo nepresných prihrávok. V 77. min po chybe Katonu sa dostali do šance aj hostia, keď Diabyho strelu Diviš reflexívne chytil.

Domáci diváci už kričali gól v 83. min, ale Gubov gól z voleja letel tesne vedľa. O minútu na to sa dostal domáci Belgaryan pred Tofilovského, ale košický gólman si udržal čisté konto. Prešov vo východoslovenskom derby prehral napokon s Košicami 0:1.

Hlasy:
Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Dnes sme videli dobré stretnutie. Mali sme šesť šancí, ale nedali sme gól. Dnes sme hrali srdcom, len sme nepremenili vyložené príležitosti. Ďakujem hráčom a divákom za predvedený výkon."
Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Obrovský vietor bránil lepšej úrovni hry. Domáci si vytvorili množstvo šancí, ktorými nás nepotrestali. Druhý polčas sme zvládli v pohode."

ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:1)
Góly: 27. Grendel, 59. a 76. Smetana - 18. Delarge, ŽK: 61. Halenár, 85. Kladrubský, 90.+ Jánošík (všetci Slovan), rozhodovali: Vnuk - D. Kubačka, Poláček, 3350 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Kladrubský, Dosoudil (63. Mészáros), Pauschek - Kopúnek - Halenár, Milinkovič, Grendel (83. Čikoš) - Smetana (79. Jánošík), Šebo
Dunajská Streda: Kučera - Laštovka, Marcin, Prodanovič, Urbánek - Lénárth - Kabele, Nikolič (88. Ravasz), Boya (79. Hanták) - Tchami (52. Csölle), Delarge

I. polčas
Stretnutie na Pasienkoch medzi obhajcom prvenstva a posledným mužstvom tabuľky začalo pre domácich šokom. V 18. min útočník Dunajskej Stredy Delarge vyhral bežecký súboj s Dosoudilom a krížnou technickou strelou na prekvapenie všetkých prehodil aj brankára Putnockého - 0:1. O minútu neskôr domáci Pauschek z hranice pokutového územia poslal loptu tesne vedľa bránky tímu zo Žitného ostrova. V 23. min Lénárth ideálne našiel na hranici šestnástky Tchamiho, no jeho strelu Putnocký chytil.

O tri minúty neskôr Bagayoko nahral Halenárovi, ale jeho pokus z 10 m skončil v náručí Kučeru. Brankár hostí si vzápätí poradil aj s pokusom Šeba, ale v 27. min proti umiestnenej strele Grendela zo 16 m bol už prikrátky a Slovan vyrovnal na 1:1. V 30. min útočník DAC-u Delarge predviedol ukážkový slalom, ale jeho strele chýbala tentoraz presnosť. Na druhej strane Kučera pohotovo vyboxoval loptu na rohový kop pred nabiehajúcim Šebom.

II. polčas
Druhý gól domácich padol v 59. min, keď Smetana po priamom kope domácich, ktorým rozhodca potrestal chybu hosťujúceho brankára, dopravil loptu do siete DAC-u. Gólovej akcii predchádzalo evidentné postavenie mimo hry Šeba, ktoré si arbitri vôbec nevšimli. V 66. min Smetana ukážkovo zakončil kombinačnú akciu Slovana a zvýšil na 3:1. Po tomto góle sa stretnutie už iba dohrávalo, tréneri na ihrisko poslali nových hráčov a vítaným oživením na Pasienkoch bola plná zóna detských divákov, ktorí mali na tomto štadióne premiéru.

Hlasy:
Vladimír Weiss (tréner Slovana): "Stretnutie ovplyvnil prvý gól, Delarge to urobil výborne, je to veľmi dobrý hráč, no pri jeho zakončení zaspali naši stopéri a aj brankár. Do stretnutia sme sa vrátili veľmi rýchlo, aj som to predpokladal. Samozrejme, nehrali sme tak dobre ako v príprave, ale liga je niečo iné ako príprava. Hoci sme mali loptu na kopačkách pomerne dlho, rozohrávka bola pomalá, v tomto smere sa musia hráči zlepšiť. Spokojnosť je iba s troma bodmi, na hrote útoku nám robil problémy výborný Delarge, ktorý vie hrať futbal. Bol pre nás nebezpečným hráčom."
Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Slovan má svoju kvalitu a podáva dobré výkony. Chceli sme predviesť aj našu kvalitu, čo sa nám podarilo dosiahnutím vedúceho gólu. Po zmene strán sa v podstate o zápase rozhodlo, bol som zvedavý, aký výkon podajú moji hráči, pretože niektorí prišli do mužstva na poslednú chvíľu. Som však rád, že toto mužstvo má perspektívu, hráči podali dobrý výkon a máme do budúcnosti na čom stavať. Pred druhým gólom sme urobili zbytočnú chybu, bol to zbytočný priamy kop. Videl som však, že malú domov tečoval hráč hostí a nemal sa kopať, ale aj takéto momenty patria k futbalu. My sa musíme sústrediť na svoje zápasy."

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
Góly: 55. M. Ceesay (z pok. kopu), 74. T. Majtán - 18. Greššák, ŽK: 7. Piaček, 63. T. Majtán, 90. Gergel - 42. Ďubek, 54. Onyango, 58. Vavrík, rozhodovali: Hracho - D. Hrčka, Borssányi, 1476 divákov

MŠK Žilina: Krnáč - S. Angelovič, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík (90.+ Šulek), Bello, Pich (62. Deza) - M. Ceesay, T. Majtán (85. Gergel)
MFK Ružomberok: Hrdlička - Peter Maslo, Kostelný, Greššák, M. Jurkemik - Vavrík, Ďubek (77. Markovič) - Skalák (84. Chovanec), Serečin (63. Hoferica), Onyango - Masaryk.

I. polčas
V stretnutí tímov zo severu Slovenska začali na dobre pripravenom trávniku aktínejšie hostia. Už v prvej minúte hlavičkoval zblízka tesne nad bránu kapitán Ružomberka Masaryk po Onyangovej prihrávke. Výsledkom ofenzívnej hry hostí bol gól v 18. minúte, kedy po Skalákovom centri využil svoju šancu stopér Lukáš Greššák.

Postupne sa dostávali do obrátok aj Žilinčania, v zadných radoch s novými posilami Akakpom a Nunesom, v strede poľa s uzdraveným Bellom. Vypracovali si niekoľko šancí, ale chýbala presnosť v zakončení. Ružomberok mohol viesť o dva góly v 37. minúte, do brejku sa dostal Serečin, ale sám pred brankárom zaváhal, Krnáč jeho nie veľmi prudkú strelu vyrazil.

II. polčas
Päť minút po prestávke sa dostali do šance domáci, Pich sa v strede uvoľnil, asi z 13 metrov vystrelil, dobiehajúci Ceesay však na odrazenú loptu nedosiahol. V 55. min sa Žilina dočkala vyrovnania, po faule na Angeloviča v pokutovom území premenil jedenástku Momodou Ceesay. Gambijský útočník opäť vystrelil na Hrdličkovu bránu v 63. min po Angelovičovej prihrávke z pravej strany, tentoraz bol úspešnejší brankár hostí. V druhom polčase sa Žilinčania dôraznejšie tlačili pred bránu hostí. Proti organizovanej obrane Ružomberka to však nemali jednoduché.

Po strate lopty si museli dávať pozor na rýchle brejky. Od 70. min domáci doslova zamkli Ružomberčanov v ich šestnáske. Výsledkom tohto tlaku bol druhý gól v sieti hostí, po rohovom kope a následnom boji o loptu presne trafil aj druhý žilinský útočník Tomáš Majtán. V 88. min ešte predviedli krásnu spoluprácu Ceesay a Bello po Gergelovom prieniku, Bello dostal finálnu prihrávku tesne pred branára Ružomberka, ale Hrdlička mu loptu doslova zobral z nôh. V nadstavenom čase kopali hostia roh, ale Ceesay odhlavičkoval loptu do bezpečnej vzdialenosti.

Hlasy:
Ľuboš Nosický (MŠK Žilina): "V prvom polčase nám chýbala agresivita, dôraz, práca s loptou. Súper vysoko napádal, dovolili sme mu uchytiť sa. Zlomový bol nájazd Serečina, ktorý nepremenil. Po prestávke sme hosťom nedovolili hrať na hrotových hráčov a vytvorili sme si dostatok štandardiek. Som rád, že sa nám podarilo otočiť zápas, aj zásluhou tímového ducha."
Aleš Křeček (MFK Ružomberok): "Chceli sme v Žiline bodovať a nadviazať na výkony z jesene, čo sa nám nepodarilo. V prvom polčase sme mali viac striel a šancí, keby sme využili Serečinovu príležitosť a viedli 2:0, tak to už by mal súper ťažšie. V druhom polčase nás domáci dostali pod tlak, vyrovnali z penalty, nebezpeční boli zo štandardných situácií. Chceli sme aspoň bod, nemáme nič, ale taký je futbal."

FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Gól: 90. Karhan, ŽK: 27. M. Gašparík, 34. Bicák, 64. Karhan - 32. Pavlovič, 90.+ Chren, rozhodovali: Sedlák - Mikulaj, Bobko, 5672 divákov

Trnava: Raška - R. Procházka, Čvirik, Kaufman, Ľ. Hanzel - Bicák (68. Ciprys), Karhan, Kuračka (88. Tomaček), Vyskočil, M. Gašparík (84. P. Čarnota) - Pavelka
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda (86. Hodek), M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Orávik (78. Martin Luhový), M. Babic, M. Hruška, Paur (78. Brčák), M. Husár - Candrák

I. polčas
Oba kluby si počas zimnej prestávky vymenili hráčov, z Trnavy do Zlatých Moraviec zamieril Bernáth, opačným smerom zasa Kuračka s Pavelkom. Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný, hra sa odvíjala v strede ihriska. Na strane hostí hrozili najmä Hruška a Candrák. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali domáci v 20. min, keď po centri Čvirika z pravej strany zasiahol brankár Kuciak efektne pred Pavelkom.

V 27. min nepremenil po strete Gašparíka s Husárom nariadený pokutový kop hosťujúci Pavlovič, ktorého strelu robinzonádou zlikvidoval brankár Raška. V 37. min domáci gólman stiahol do náručia strelu Chrena smerujúcu do vinkľa. V 42. min mal po rohovom kope Karhana gól na hlave Pavelka, ale lopta preletela tesne nad brvnom. V závere polčasu len tesne minula ľavú žrď hlavička Kaufmana.

II. polčas
Počas prestávky si Spartak pripomenul 70. narodeniny legendy trnavského futbalu Jozefa Adamca. V druhom polčase predvádzali Zlatomorančania na štadióne v Trnave sympatický, bojovný, nebojácny a kombinačný futbal. V 50. min mal úvodný gól na kopačke hosťujúci Hruška, keď ho peknou spätnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Babic, ale jeho placírka len lízla pravú žrď Raškovej bránky. V 53. min Trnavčania zakontrovali, keď po ľavej strane zakombinoval Pavelka s Gašparíkom, ktorého presný center našiel voľne stojaceho Vyskočila, od ktorého sa lopta odrazila vedľa bránky.

V 56. min Babic po prihrávke Candráka tesne minul trnavskú bránku. V 62. min sa predviedol Gašparík, keď prešiel cez štyroch hráčov, ale jeho strela letela vedľa bránky. S pribúdajúcimi minútami sa Trnavčania čoraz viac tlačili dopredu, čo vyhovovalo rýchlym hosťom, ktorí podnikali jeden protiútok za druhým. Babic, Candrák a ani Brčák svoje šance nepremenili. V 90. min sa domáci dočkali, keď rozhodol Miroslav Karhan. Strela kapitána Spartaka z 35 m skončila pod brvnom hosťujúcej bránky.

Hlasy:
Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Bol to dôrazný zápas, hralo sa hore-dole. Súper bol na nás veľmi dobre pripravený. Každá brejková situácia bola pre nás varovaním. Mužstvá ukázali maximálne nasadenie. Môj tím preukázal, že má morálku a silu. Na záver musím vyzdvihnúť dvoch hráčov v tomto zápase - Martina Rašku, ktorý chytil pokutový kop, a Miroslava Karhana, ktorý nielen v 90. min, ale počas celého zápasu ukazoval svoje futbalové majstrovstvo."
Juraj Jarábek (tréner Z. Moraviec): "Boli sme svedkami dobrého corgoňligového zápasu, bolo vidieť, že sa hralo prvé jarné kolo. Futbal nám ukázal tentokrát veľmi krutú tvár. Dostali sme nešťastný gól, myslím, že bod sme si zaslúžili. Dávam klobúk dolu pre Mirom Karhanom ako zahral priamy kop, odchádzame smutní."

Zdeno Chára asistoval, Boston prehral s Islanders 2:3