Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

23. júla 2019

V D. Strede funguje aplikácia, ktorú si je možné stiahnuť do mobiluObyvatelia a návštevníci Dunajskej Stredy môžu využívať smartfónovú aplikáciu, ktorá poskytuje aktuálne informácie o meste a umožňuje aj rôzne ohlásenia na ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Dunajská Streda 23. júla (TASR) – Obyvatelia a návštevníci Dunajskej Stredy môžu využívať smartfónovú aplikáciu, ktorá poskytuje aktuálne informácie o meste a umožňuje aj rôzne ohlásenia na mestskom úrade. Aplikáciu si do mobilného zariadenia stiahlo už približne 850 používateľov.


Ako uviedla samospráva mesta, dôležitým prvkom aplikácie je ohlasovanie porúch. Takéto hlásenia prijíma mesto najmä v oblasti odpadov, verejného osvetlenia či ciest. Občania môžu nahlásiť akúkoľvek chybu s pripojenou fotografiou a vyznačením miesta na mape. Mesto následne rieši vzniknuté problémy.

Okrem toho sú cez aplikáciu k dispozícii aktuálne informácie o meste, ako sú otváracie hodiny reštaurácií, kontakty na štátne inštitúcie, možnosti športovania, kalendár udalostí, uzávery ciest a podobne. Informácie sa priebežne aktualizujú a podľa potreby rozširujú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Etiópia nasadí v reakcii na nepokoje na juhu krajiny armádu
<< predchádzajúci článok
L. Sólymos: Hranice Karpatských bukových pralesov určíme

V D. Strede funguje aplikácia, ktorú si je možné stiahnuť do mobilu - diskusné fórum čitateľov