Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2018

V Damasku sa zišli stovky ľudí na podporu armády Bašára AsadaBašár Asad, archívna snímka.Zdieľať
Bašár Asad, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Damask 16. apríla (TASR) - Stovky Sýrčanov sa zhromaždili v pondelok v Damasku na podporu ozbrojených síl svojej krajiny, ktorým sa podľa nich podarilo cez víkend čeliť spoločným vzdušným útokom USA, Británie a Francúzska. Zhromaždenie na Umajjovskom námestí prenášali naživo sýrske štátne médiá, uviedla agentúra AP.


Demonštranti mávali sýrskymi vlajkami, odpálili ohňostroj a strieľali do vzduchu na oslavu úspechov sýrskej armády. Námestím sa rozliehali výkriky ako "Alah, Sýria a iba Bašár" - s odkazom na sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Sýrske médiá a ruskí a sýrski predstavitelia sa snažili bagatelizovať účinok spoločných leteckých a raketových útokov s tým, že sýrska protivzdušná obrana zostrelila väčšinu z rakiet.

Zástupca vedenia generálneho štábu armády USA generálporučík Kenneth McKenzie v Pentagóne však v sobotu uviedol, že sýrska protivzdušná obrana nezachytila "ani jedno z našich lietadiel alebo rakiet zapojených do tejto operácie". Vzdušné útoky podľa neho zasiahli "srdce sýrskeho programu chemických zbraní".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nagy:Mediálny dosah útoku v Sýrii je výraznejší než reálny strategický
<< predchádzajúci článok
Súd v Košiciach rozhodol, že obvinený Sebastiano V. ostáva vo väzbe

V Damasku sa zišli stovky ľudí na podporu armády Bašára Asada - diskusné fórum čitateľov