Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. júna 2018

V divadle Ticho a spol. môžu diváci sledovať tvorbu inscenácieIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský
Bratislava 22. júna (TASR) – V bratislavskom divadle Ticho a spol. sa v piatok a sobotu (22.-23.6.) uskutoční prvý ročník medzinárodného projektu The 24 Hour Plays, ktorý je na Slovensku známy aj vďaka svojmu filmovému ekvivalentu.


Štyri skupiny divadelníkov budú musieť za 24 hodín vytvoriť štyri autentické predstavenia, ktoré na záver premiérovo uvedú pred divákmi. Podľa organizátorov je to unikátny celosvetový projekt aj vyvrcholenie nového formátu Work in Progress, ktorý vytvára platformu mladým začínajúcim profesionálom.

"The 24 Hour Plays je rozšírený po celom svete. Na Slovensko prichádza po prvýkrát v snahe podporiť mladých divadelníkov. Oproti licencovanému formátu sme urobili pár zmien a tým sme skupinám sťažili situáciu. Na rozdiel od pôvodnému formátu účastníci tu budú musieť po celý čas trvania projektu ostať v priestoroch divadla, čím sa z toho stáva divadelný závod v pravom slova zmysle," hovorí dramaturgička divadla Miroslava Košická.

Projekt odštartuje v piatok o 19. h oznámením témy účastníkom, ktorá musí byť prítomná v každom predstavení. Následne prebehne losovanie tvorivých skupín a samotné skúšanie. Ďalším unikátom slovenskej verzie projektu je aj fakt, že diváci budú môcť byť neustále prítomní pri procese prostredníctvom live streamu alebo osobnej návštevy divadla v hodinových intervaloch.

"Sledovať celý tvorivý proces a byť pri zrode svojbytného predstavenia z úplnej nuly môže byť nielen pre divákov, ale aj pre profesionálov viac ako zaujímavé a inšpiratívne," dodáva Košická.

Výsledok The 24 Hour Plays si diváci môžu pozrieť 23. júna o 19. hodine. Štyri tvorivé tímy budú viesť študenti réžie a dramaturgie z bratislavskej Vysokej školy múzických umení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gurmán Fest Bratislava 2018 otvára na tri dni svoje brány
<< predchádzajúci článok
Video: Nový slovenský projekt Y.O.R.X predstavuje prvý singel Connected

V divadle Ticho a spol. môžu diváci sledovať tvorbu inscenácie - diskusné fórum čitateľov