08. marca 2016

V dohrávke 21. kola Fortuna ligy Trenčín porazil Žilinu

Na snímke vľavo hráč Trenčína Mitchell Stuart Schet a hráč Žiliny Róbert Mazáň v dohrávke 21. kola futbalovej Fortuna ligy MŠK Žilina - AS Trenčín v utorok 8. marca 2016 v Žiline

Na snímke vľavo hráč Trenčína Mitchell Stuart Schet a hráč Žiliny Róbert Mazáň v dohrávke 21. kola futbalovej Fortuna ligy MŠK Žilina – AS Trenčín v utorok 8. marca 2016 v Žiline Foto: TASR – Erika Ďurčová
Žilina 8. marca (TASR) - Futbalisti úradujúceho slovenského majstra AS Trenčín zvíťazili v utorňajšej dohrávke 21. kola Fortuna ligy 2015/2016 nad MŠK Žilina 3:2. Duel pod Dubňom sa mal pôvodne hrať už minulý týždeň, pre nespôsobilý terén ho však preložili na 8. marca. Trenčín vďaka triumfu nad "šošonmi" zvýšil náskok na čele tabuľky na 7 bodov pred bratislavským Slovanom, ktorý čaká stredajšia domáca dohrávka proti Michalovciam.

MŠK Žilina - AS Trenčín 2:3 (1:2)

Góly: 39. Paur, 74. Haskič - 8. Schet, 41. Holúbek, 57. Bero. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Hučko, Hlohovský, Paur, Špalek - Schet, Maierhofer, Madu, ČK: 88. Schet (Trenčín) po druhej ŽK, 2313 divákov.

Zostavy a striedania:

Žilina: Mandous – Špalek, Králik, Hučko, Mazáň – Bénes – Hlohovský, Paur, Škvarka (85. Michlík), Letič (74. Puček) – Haskič

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Kleščík, Madu – Koolwijk (79. Lawrence), Bero (90.+4 Guba), Holúbek – Van Kessel, Maierhofer (71. Kalu), Schet

Dohrávaný súboj a šláger 21. kola sa hral pred slabou diváckou kulisou. Domáci tréner vinou zranení i trestov opäť zamiešal zostavou, hosťom chýbal potrestaný Rabiu. Žilina sa mohla ujať vedenia v 4. minúte, no Haskič so šancou nenaložil dobre a krížna strela šla vedľa brány. O ďalšie štyri minúty sa však hostia dostali na hranici 16-tky k lopte, Bero ju posunul voľnému Schetovi, ktorý prekonal medzi troma žrďami debutujúceho Mandousa. V 17. minúte mohol zvýšiť Holúbek, v dobrej pozícii však minul. Odpoveďou domácich bola o dve minúty tečovaná strela Bénesa z 20 metrov, ktorú však Šemrinec chytil.

Aj o ďalší pekný futbalový moment sa postaral domáci mladík, keď po polhodine hry tentoraz ešte z väčšej diaľky namieril iba tesne vedľa pravej žrde. Šošoni sa osmelili, pritlačili majstra na jeho polovicu a ďalšiu nebezpečnú situáciu musel riešiť po zasekávačke a strele Haskiča Šemrinec. Domáci stupňovali tlak a v 39. minúte si Paur počkal na loptu a napálil ju za Šemrinca. Vyrovnaný stav však udržala Žilina iba dve minúty, pretože protiútok do otvorenej obrany zakončil strelou z druhej vlny Holúbek. O dve minúty sa ešte rútil do šance Bero, na hranici šestnástky spadol, ale penalta ani priamy kop z toho neboli.

Druhý polčas začali hostia lepšie, Bero najskôr v 52. minúte hlavičkoval nad, o štyri minúty netrafil prázdnu bránu, ale v 57. minúte v páde v 16-tke poslal loptu za Mandousa a zvýšil na 3:1 pre hostí. Gól Trenčanov nabudil, domáci sa ešte viac dostali pod psychický tlak a nevedeli si vypracovať žiadnu šancu. Trenčín zahrával niekoľko rohov, ktoré však nezužitkoval a zrazu zahrmelo na opačnej strane. V 74. minúte si Haskič dobre nabehol na center z pravej strany a hlavou znížil. Žilina začínala byť opäť istejšia a nebezpečnejšia, no na ďalší gól jej nezostávalo mnoho času a na ihrisku pribudla nervozita. V závere rozhodca vylúčil po druhej žltej karte Scheta a domáci vyvinuli tlak na Šemrincovu bránu. Žilinčania sa nakoniec vyrovnávajúceho gólu nedočkali a po tretí raz na jar a po štvrtý za sebou v lige prehrali.