24. apríla 2008

V generálke tesné víťazstvo Slovákov nad Slovincami

Slovenská hokejová reprezentácia zdolala v druhom a zároveň poslednom prípravnom stretnutí pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta v Kanade vo štvrtok v Skalici výber Slovinska 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). ...

SKALICA 24. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia zdolala v druhom a zároveň poslednom prípravnom stretnutí pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta v Kanade vo štvrtok v Skalici výber Slovinska 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Slovenské góly strieľali Andrej Kollár, Andrej Sekera a v samom závere Ivan Čiernik, za Slovincov znižoval za stavu 0:2 Tomaž Razingar. V dodatkových samostatných nájazdoch sa zrodila remíza 2:2, keď na slovenskej strane boli úspešní Podhradský a Čiernik.Slováci si aj v piatom vzájomnom stretnutí proti Slovincom udržali stopercentnú bilanciu (5-0-0), ale výkonom rovnako ako pred týždňom pri prehre s Lotyšskom (0:2) nenadchli. Zverenci Júliusa Šuplera sa v piatok nakrátko rozídu do domovov, do dejiska svojej základnej skupiny MS - Halifaxu, odlietajú v nedeľu 27. 4. Slovenský kormidelník Šupler by mal ešte vo štvrtok večer oznámiť kompletný zoznam hráčov, ktorých zoberie na MS do Kanady. Stav hokeja po druhej tretine. Slovensko - Slovinsko 2 : 1. Autor: Martina Kriková Slovensko - Slovinsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Gól: 14. A. Kollár (Čiernik, Starosta), 31. Sekera (Húževka), 60. Čiernik - 35. Razingar (Kranjc) Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Ország, Baluška - Mášik, M. Novák, 3000 divákov Slováci v zostave už aj s triom Majeský, Skladaný, Čiernik sa pomalšie rozbiehali a v prvých desiatich minútach Kristana v slovinskej bránke prakticky neohrozili. V 5. min sa spoza bránky natlačil Marcel Hossa, ale svoj nádejný pokus strelecky nedotiahol. V 14. min prišla prvá slovenská presilovka a s ňou aj vedúci gól. Čiernik našiel voľného Kollára a ten pohotovo z prvej rozvlnil sieť - 1:0. Slovinci mohli vyrovnať paradoxne v oslabení, keď situáciu dvaja na jedného po prihrávke Kopitara takmer gólovo zakončil D. Rodman. V závere prvej tretiny mal druhý gól na hokejke Marcel Hossa, ten sa mu však skĺzol a prázdnu bránku netrafil. V 28. min si útočník Phoenixu neúspešný pokus pred Kristanom a jeho poloodkrytou bránkou nechtiac zopakoval. O minútu neskôr sa až pred brankára hostí natlačil dôrazom Melichárek, no jeho bekhend skončil len na Kristanovi. Vybojoval však presilovú hru, v ktorej zvýšil v polovici stretnutia na 2:0 svojím premiérovým reprezentačným gólom Sekera. Obranca Buffala tiahlou strelou od modrej prestrelil všetko pred sebou aj Kristanove retrobetóny, ktoré vyzerali ako z 50. rokov minulého storočia. V presilovke neskôr uspeli aj Slovinci, keď v 35. min nachytal Križana "na hruškách" Razingar. V samom závere II. tretiny A. Kollár hľadal pred bránkou vo výhodnej pozícii stojaceho Melichárka, ten sa však k zakončeniu nedostal. V poslednej časti hry boli prekvapujúco aktívnejší Slovinci, nebezpečné situácie pred Križanom pripravovala pre spoluhráčov najmä zámorská hviezda Anže Kopitar. V 48. min sa zasvel Križan, keď zneškodnil oba pokusy Polončiča. Slovenskí hokejisti mohli poistiť vedenie v 45. min, keď sa po strele Sekeru a trme-vrme v bránkovisku puk takmer dokotúľal až za bránkovú čiaru. Neskôr sa neujali strely Štrbáka ani Róberta Petrovického. V záverečnej minúte napokon potvrdil ťažko sa rodiace slovenské víťazstvo gólom do prázdnej bránky od červenej Ivan Čiernik. SITA