Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

09. februára 2018

V Handlovej majú chrípkové prázdniny všetky základné školy


Tagy: chrípka

Ilustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta
 
Handlová 9. februára (TASR) - Pre zvýšenú chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) a chrípku zatvorili v Handlovej všetky tri základné školy (ZŠ). Deti nastúpia do školy až 26. februára, keďže v týždni od 19. do 23. februára majú jarné prázdniny. Informovala TASR v piatok hovorkyňa Handlovej Jana Paulínyová.


"Na ZŠ na Mierovom námestí, Školskej ulici a Morovnianskej ceste je prerušená i prevádzka školských klubov detí a školských jedální. Všetci stravníci budú zo stravy hromadne odhlásení. Rušia sa aj všetky termíny školských akcií," uviedla ďalej Paulínyová.

Materská škola v Handlovej a jej elokované pracoviská podľa jej ďalších slov zaznamenali tiež úbytok detí, či už z dôvodu nárastu chrípkových ochorení alebo iných dôvodov, ale zatiaľ zostávajú v prevádzke. "Počas jarných prázdnin bude, tak ako po iné roky, v prevádzke jedno elokované pracovisko, a to na Morovnianskom sídlisku," doplnila.

V meste je prerušené vyučovanie i na špeciálnej základnej škole a strednej odbornej škole, a to do tohto piatku. Gymnázium I. Bellu zatiaľ nenahlásilo prerušenie vyučovania.

Plánované podujatia a krúžkovú činnosť zrušilo z dôvodu nárastu ochorení i centrum voľného času (CVČ). Konať sa tak nebude 15. februára Valentínska párty a 16. februára Detský karneval. "Program centra voľného času bude pokračovať aktivitami počas jarných prázdnin, a to v čase od 8.00 do 14.00 h. V tomto týždni plánuje CVČ realizovať aj zrušené podujatia," dodala hovorkyňa mesta.

 

Tagy: chrípka
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Afganec, ktorý zavraždil ženu pred jej deťmi, dostal doživotie
<< predchádzajúci článok
Počet ľudí s príznakmi chrípky stúpol na vyše 15 tisíc

V Handlovej majú chrípkové prázdniny všetky základné školy - diskusné fórum čitateľov