Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. augusta 2013

V horúčavách záujem ľudí o ventilátory a klimatizácie výrazne stúpaZáujem ľudí o ventilátory či klimatizácie narastá v súčasných horúčavách aj niekoľkonásobne. Výrobcovia podľa obchodníkov niekedy nestíhajú tovar ani dodávať. Slováci si pritom už tradične ...Zdieľať
Bratislava 3. augusta (TASR) – Záujem ľudí o ventilátory či klimatizácie narastá v súčasných horúčavách aj niekoľkonásobne. Výrobcovia podľa obchodníkov niekedy nestíhajú tovar ani dodávať. Slováci si pritom už tradične nechávajú kúpu takýchto zariadení na poslednú chvíľu, keď je skutočne horúco.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

"Najväčší záujem registrujeme, ak teplota výrazne neklesne ani v noci," opísal pre TASR obchodný manažér Electro World Erik Bednárik. Teplotné výkyvy, ktoré sa objavujú v posledných rokoch, zapríčiňujú podľa neho to, že ľudia si zariadenia zaobstarávajú operatívne. "Dopyt po ventilátoroch či klimatizáciách je niekedy tak zvýšený, že niektorí výrobcovia nestíhajú tovar dodávať," priblížil Bednárik.

Jednoznačne najväčší záujem je podľa neho o ventilátory. "Už po dvoch týždňoch horúceho počasia sú zásoby takmer nulové, a to nielen u predajcov ale aj výrobcov či distribútorov," skonštatoval. V bežnom období sa však podľa produktovej manažérky Nay Elektrodom Hany Nagyovej predávajú klimatizácie či ventilátory minimálne. "Zákazníci ich začínajú nakupovať až s prichádzajúcim horúcim počasím," podotkla Nagyová pre TASR.

Tento rok podľa jej slov napríklad predaj klimatizácií napriek horúcemu začiatku leta poklesol. Pretože v prvej polovici júla nebolo počasie také horúce ako minulý rok. V prípade ventilátorov ľudia najčastejšie nakupujú stojanové, pri klimatizáciách je najväčší záujem o tie prenosné. "Dokážu okamžite pomôcť a nie je potrebné ich montovať," odôvodnila Nagyová.

Narastajúci trend predaja však majú aj samoinštalačné klimatizácie, ktoré si dokážu ľudia namontovať sami a nemusia čakať na montážnu firmu. "Tá v čase vysokých teplôt často nedokáže namontovať klimatizáciu ani do týždňa," dodala Nagyová.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj Kuba má metanolovú aféru, zatiaľ je 11 obetí
<< predchádzajúci článok
V USA skrachovala ďalšia banka, tento rok ich už bolo 17