Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. januára 2006

V Indonézii hrozí trest smrti 2 pašerákom heroínu z AustráliePre Austrálčana Andrewa Chana (22), ktorý mal patriť k vedúcim postavám skupiny pašujúcej heroín u indonézskeho Bali do Austrália, navrhla prokuratúra v Indonézií trest smrti. Oznámenie ...Zdieľať

BALI 26. januára (WN/SITA/AP) - Pre Austrálčana Andrewa Chana (22), ktorý mal patriť k vedúcim postavám skupiny pašujúcej heroín u indonézskeho Bali do Austrália, navrhla prokuratúra v Indonézií trest smrti. Oznámenie prokuratúry bolo posledným návrhom trestov pre celkovo deväťčlennú skupinu. V rámci nej začiatkom týždňa navrhli trest smrti aj pre vodcu skupiny, 24-ročného Myurana Sukumarana. Ďalším šiestim mužom navrhli trest doživotného odňatia slobody a jednej žene dvadsať rokov za mrežami. Všetkých deviatich obvinených zatkli v apríli minulého roka za údajné pašovanie ôsmich kilogramov heroínu.

Vývoj súdneho pojednávania podrobne sleduje austrálska vláda i verejnosť. Prípadné odsúdenie na smrť by mohlo vyvolať odpor verejnosti a vážne nezhody medzi dvoma krajinami. Vláda Austrálie, v ktorej trest smrti neexistuje, opakovane bojuje proti trestom smrti pre jej občanov v iných krajinách.

Minulý rok v Indonézii odsúdili na tri mesiace modelku za užívanie drog. Až dvadsaťročný trest však udelili kozmetičke Schapelle Corbyovej (28), ktorá na ostrov previezla marihuanu.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Voľby na území Palestínskej samosprávy zrejme vyhral Hamas
<< predchádzajúci článok
Podľa Boltona by nový šéf OSN mohol byť zo strednej Európy