Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. septembra 2022

V Japonsku sa uskutočnil štátny pohreb expremiéra Abeho, tisícky ľudí protestovali (foto)


Tagy: Pohreb

Japonsko sa v utorok na štátnom pohrebe rozlúčilo so zosnulým bývalým premiérom Šinzóm Abem, ktorý zomrel v júli po atentáte. Pohreb, ktorý rozdelil verejnú mienku, sa ...Zdieľať
japan_abe_funeral_a_nations_mood_03632 33ef42feeeca4bfeae06c6b6ef153a84 1 676x451 27.9.2022 (Webnoviny.sk) - Japonsko sa v utorok na štátnom pohrebe rozlúčilo so zosnulým bývalým premiérom Šinzóm Abem, ktorý zomrel v júli po atentáte. Pohreb, ktorý rozdelil verejnú mienku, sa uskutočnil v tokijskej hale Nippon Budókan.


Zúčastnili sa na ňom japonský korunný princ Akišino, premiér Fumio Kišida, ktorý predniesol 12-minútovú smútočnú reč, ďalší japonskí hodnostári aj zahraniční predstavitelia vrátane americkej viceprezidentky Kamaly Harris.

V Tokiu bola zvýšená bezpečnosť, najmä pri Nippon Budókan, pred ktorou stáli tisícky ľudí v dlhom rade, aby mohli položiť kvety v neďalekom parku. Tisícky ľudí sa však zišli aj na proteste proti štátnemu pohrebu, ktorý ich rozhneval okrem iného vysokými nákladmi. Hlavné opozičné strany pohreb bojkotovali.

Najdlhšie slúžiaci líder Japonska zomrel 8. júla v dôsledku strelných zranení, ktoré utrpel pri atentáte počas prejavu v rámci predvolebnej kampane v meste Nara. Mal 67 rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Japonsku sa uskutočnil štátny pohreb expremiéra Abeho, tisícky ľudí protestovali (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Pohreb
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľký prehľad: Výluka Rakúskych spolkových železníc ÖBB sa dotkne aj stanice Petržalka. Vlaky, ktoré nepôjdu, nahradia tieto autobusy
<< predchádzajúci článok
Návrh SaS na zníženie DPH na gastro a zvýšenie dane z liehu neprešiel