Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. decembra 2023

V Jasnej sprístupnili prvé trate pre bežkárov, využiť môžete päť kilometrov trásV lyžiarskom stredisku Jasná v piatok sprístupnili prvé trate pre rekreačných bežkárov. Ako informoval riaditeľ strediskaZdieľať
8.12.2023 (SITA.sk) - V lyžiarskom stredisku Jasná v piatok sprístupnili prvé trate pre rekreačných bežkárov. Ako informoval riaditeľ strediska Jiří Trumpeš, využili nedávnu nádielku prírodného snehu a upravili päť kilometrov bežeckých trás v lokalite Zadné vody.


„Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite v Jasnej bežeckí lyžiari užijú," skonštatoval Trumpeš.

Bežecké trasy v Jasnej pripravuje stredisko v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

„Bežecké lyžovanie je veľmi zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky svalové partie a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie," uviedla riaditeľka liptovskej OOCR Darina Bartková.

Doplnila, že bežkárom praje počasie aj v okresnom meste Liptovský Mikuláš, kde radnica zabezpečila úpravu trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - V Jasnej sprístupnili prvé trate pre bežkárov, využiť môžete päť kilometrov trás © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi prišli počas uplynulého dňa na Ukrajine o ďalších deväťsto vojakov, hlásia Ukrajinci
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci zatkli obyvateľa Odesy, Rusov informoval o obrannej a energetickej infraštruktúre