Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. februára 2021

V kauze hudobníka Reborna sa pre pandémiu nepojednávalo, súdny proces začne neskôrV kauze Jaroslava P., známeho aj ako hudobník Reborn, ktorý čelí obžalobe pre výrobu extrémistických materiálov, ich rozširovanie a prechovávanie, v piatokZdieľať
mg_1264up 676x447 19.2.2021 (Webnoviny.sk) - V kauze Jaroslava P., známeho aj ako hudobník Reborn, ktorý čelí obžalobe pre výrobu extrémistických materiálov, ich rozširovanie a prechovávanie, v piatok Špecializovaný trestný súd nakoniec nepojednával. Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva by totiž súdy pre pandemickú situáciu mali vykonávať len neodkladné úkony, ako napríklad rozhodovať o väzbe či pojednávať vo veciach, kde sú už obžalovaní vo väzbe. Proces s obžalovaným by tak mal začať pravdepodobne až v máji.


Hudobníka spolu so šéfom združenia Slovenská pospolitosť Jakubom Š. a vtedajším predsedom Okresnej organizácie strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) v Ružomberku Michalom B. zadržali 10. mája 2018 pri operácii Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) namierenej proti extrémistom. Súdy ich však následne do väzby nevzali.

Dôvodom stíhania hudobníka boli podľa polície predovšetkým príspevky na sociálnej sieti. V prípade ďalších dvoch zadržaných to bolo ponúkanie tovarov s extrémistickou symbolikou.


Zdroj: Webnoviny.sk - V kauze hudobníka Reborna sa pre pandémiu nepojednávalo, súdny proces začne neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodička napadla policajtov a nadávala im, nemala ani aktuálny negatívny test na COVID-19
<< predchádzajúci článok
Žilinka zistil vážne pochybenia pri dokumentovaní nehody, pri ktorej zomrela študentka Linh

V kauze hudobníka Reborna sa pre pandémiu nepojednávalo, súdny proces začne neskôr - diskusné fórum čitateľov