Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

10. júla 2012

V kaviarni Dobrá krajina na Pohode šla limonáda na dračkuNávštevníci najväčšieho slovenského hudobného festivalu Pohoda aj tento rok podporili projekty neziskových organizácií v kaviarni Dobrá krajina. Výťažok zo zbierky, ktorú organizovala Nadácia ...Zdieľať
na trencianskom letisku odstartovala p BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) - Návštevníci najväčšieho slovenského hudobného festivalu Pohoda aj tento rok podporili projekty neziskových organizácií v kaviarni Dobrá krajina. Výťažok zo zbierky, ktorú organizovala Nadácia Pontis, predstavuje 17 087 eur a poputuje na sedem dobročinných projektov.


V kaviarni Dobrá krajina, ktorá počas festivalu na trenčianskom letisku fungovala takmer nepretržite, za príspevok 2 až 2,50 eura rozdali 3 300 káv, 1 300 bazových limonád a 2 500 čerstvých croissantov.

V horúcom počasí bol najväčší záujem o bazovú limonádu, ale aj ľadové frappé, z ktorého sa v kaviarni rozdalo 1 400 pohárov. V kaviarni obsluhoval známy herec Juraj Kemka s manželkou, držiteľka Bielej vrany Zuzana Melicherčíková a prácu za barom si najnovšie vyskúšala aj bývalá premiérka Iveta Radičová, ktorá prišla na festival diskutovať.

Nadácia Pontis mala na Pohode aj diskusný stan Dobrá krajina, kde sa vystriedali rôzni hostia ako nepočujúci paraglidista Jozef Markovič, investigatívny novinár Tom Nicholson, nevidiaca Andrea Kujovičová, tuniský aktivista Achref Aoudi a ďalší.

Diskutovalo sa na tému občianskeho aktivizmu, o Dobrej krajine vo forme Filantropickej Pecha Kucha Night, kde neziskovky prezentovali svoje dobročinné projekty, ale aj na tému etiky médií či o kauze Gorila.

Nechýbala ani divadelná skupina 3T, ktorá si zaimprovizovala s trojkou originálnych nehercov z Nadácie Krajina harmónie. Agentúru SITA informovala PR manažérka Nadácie Pontis Petra Nagyová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do „Medickej“ zavítala RozKrávka Divadla PIKI
<< predchádzajúci článok
Video: Ako bude vyzerať Airbus v roku 2050?