Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. decembra 2010

V KĽDR si mohli vychutnať prvý západný filmDiváci v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) mali minulý týždeň unikátnu možnosť pozrieť si v televízii americko-nemecko-britský film Blafuj ako Beckham (2002). ...Zdieľať
korea Foto: SITA/APBRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) - Diváci v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) mali minulý týždeň unikátnu možnosť pozrieť si v televízii americko-nemecko-britský film Blafuj ako Beckham (2002).

Podľa britského ambasádora v Južnej Kórei Martina Udena bola snímka, ktorej vysielanie zariadilo práve Britské veľvyslanectvo, vôbec "prvým západným filmom vysielaným v televízii" v KĽDR. Príbeh z prostredia futbalu, ktorý je v krajine veľmi obľúbený, predstavoval nezvyčajnú výnimku z tradičného programu štátnej televízie, ktorý pozostáva zo správ, dokumentov a televíznych seriálov. Diváci si však zo skoro dvojhodinovej snímky, v ktorej si zahrala napríklad aj mladá Keira Knightley, mohli vychutnať iba hodinu. Film bol totiž scenzurovaný, pretože sa okrem futbalu, ktorý je v KĽDR veľmi obľúbený, zaoberá aj takými v krajine tabuizovanými témami ako homosexualita, náboženstvo, či ľúbostnými vzťahmi medzi príslušníkmi odlišných rás.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sninčania budú na Silvestra vypúšťať balóniky šťastia
<< predchádzajúci článok
Nový rok s Košičanmi na Hlavnej privíta Raši aj Šmajda

V KĽDR si mohli vychutnať prvý západný film - diskusné fórum čitateľov