Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

V košickom centre mesta dočasne pribudlo ruské kolesoPohľad na ohňostroj počas novoročných osláv 1. januára 2019 na Hlavnej ulici v Košiciach. Tento ohňostroj odpaľovali zabávajúci sa návštevníci.Zdieľať
V košickom centre mesta dočasne pribudlo ruské koleso FOTO: korzár sme.sk
 

Košice 4. decembra (TASR) – Dominantou tohtoročných Košických rozprávkových Vianoc bude 32 metrov vysoké takzvané ruské kolo, ktoré je umiestnené v centre mesta. Ako informuje magistrát na svojej webovej stránke, jeho stavba trvala štyri dni a v prevádzke bude od štvrtka (5. 12.) do 6. januára 2020.


Povolenie na zabratie verejného priestranstva vydalo mesto spolu s príslušnými orgánmi. Bezpečnosť a funkčnosť atrakcie podľa magistrátu potvrdzuje aj jeho nová revízna správa spred mesiaca. „V spolupráci s mestskou políciou budú okolo kolesa umiestnené zábrany, ktoré zabezpečia, aby sa do priestoru v blízkosti atrakcie nemohli dostať autá a nebola tak ohrozená prevádzka ani bezpečnosť návštevníkov ruského kola. Rovnako prevádzkovateľ súhlasil s obmedzením hlučnosti a s prispôsobením atrakcie celkovému dizajnu Košických rozprávkových Vianoc,“ uvádza mesto.

Podľa neho po dohode s partnermi zo súkromnej a verejnej sféry časť partnerských príspevkov atrakcie poputuje na charitatívnu zbierku Primátorský punč. Výťažok z nej bude rozdelený medzi Arcidiecéznu charitu Košice, Vysokošpecializovaný odborný ústav geriatrický sv. Lukáša v Košiciach, DOMKO - Domov sociálnych služieb v Košiciach a ETP Slovensko.

Už pred rokom som sa vyjadril, že Košické rozprávkové Vianoce potrebujú po 25 rokoch nový impulz. Z tohto dôvodu sme pripravili viacero noviniek. Nielenže budeme viac dbať na čistotu, poriadok alebo bezpečnosť návštevníkov, no pribudnú nám aj viaceré atrakcie, ako sú ruské kolo alebo verejné klzisko v mestskom parku, ktoré už onedlho takisto plánujeme spustiť,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.Počas podujatia, ktorého súčasťou sú aj vianočné trhy, sa budú podľa magistrátu konať aj súťaže o bezplatné jazdy. Jedna potrvá približne päť minút. V kabínkach ruského kola sa naraz dokáže voziť 144 ľudí.
 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Von der Leyenová žiada spravodlivé vyšetrenie vraždy novinárky
<< predchádzajúci článok
Bratislava začala vysádzať dreviny v rámci mestského ovocného sadu

V košickom centre mesta dočasne pribudlo ruské koleso - diskusné fórum čitateľov