Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

28. júna 2010

V Košickom kraji vyše 20-miliónové škodyŠkody za vyše 20 miliónov eur napáchali v máji a júni povodne v Košickom kraji. Vyplýva to z informatívnej správy, ktorou sa na dnešnom rokovaní zaoberali poslanci krajského ...Zdieľať
povodne Foto: SITA/Dušan Hein KOŠICE 28. júna (WEBNOVINY) – Škody za vyše 20 miliónov eur napáchali v máji a júni povodne v Košickom kraji. Vyplýva to z informatívnej správy, ktorou sa na dnešnom rokovaní zaoberali poslanci krajského zastupiteľstva. Škody vznikli na komunikáciách v správe Košického samosprávneho kraja (KSK) v dôsledku záplav a desiatich veľkých zosuvov pôdy v Rožňavskom, Spišskonovoveskom, Gelnickom, Michalovskom, Trebišovskom a okrese Košice okolie. Pritom v okresoch Michalovce a Trebišov ešte nie sú škody konečné, lebo niektoré lokality sú ešte pod vodou alebo veľmi rozbahnené.


Ako uviedol predseda KSK Zdenko Trebuľa, všetky škody budú aktualizované a verifikované v súlade so zákonom o povodniach a konečné výsledky budú obsahom Súhrnnej správy o priebehu povodní, jej následkoch a vykonaných opatreniach. Trebuľa doložil, že nebude jednoduché zabezpečiť prostriedky na opravy komunikácií. „Budeme žiadať vládu o prostriedky, prehodnotíme projekty v rámci štrukturálnych fondov, rokujeme s bankami o úvere. Ak sa nám nepodarí získať potrebný objem, v prípade havarijných situácií uvažujeme aj o tzv. dodávateľskom úvere, keď zhotoviteľ urobí dielo na svoje náklady a kraj ho bude splácať. Podrobnú informáciu pokiaľ ide o peniaze, ale aj projektovú prípravu opráv a verejné obstarávanie, podáme poslancom na augustovom rokovaní,“ povedal riaditeľ Úradu KSK Ondrej Bernát.

Poslanci po diskusii prijali uznesenie, v ktorom schválili spôsob získania zdrojov nutných pre opravy poškodených ciest a uložili predsedovi, aby v tomto smere podnikol potrebné kroky. Súčasne schválili, že svoju mesačnú poslaneckú odmenu dajú na účet, ktorý Košický samosprávny kraj zriadil na pomoc postihnutých povodňami.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Islandská premiérka sa zosobášila s partnerkou
<< predchádzajúci článok
Košická tepláreň vyhlásila tender za 3 mil. eur

V Košickom kraji vyše 20-miliónové škody - diskusné fórum čitateľov