Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. januára 2020

V košickom U. S. Steel sa začnú rokovania o novej kolektívnej zmluve


Tagy: hutníctvo

Predstavitelia U. S. Steel Košice (USSK) a Rada odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice začnú tento týždeň rokovania o novej kolektívnej zmluve na roky 2020 až 2024. Aktuálna kolektívna zmluva sa ...Zdieľať
u.s. steel kosice 676x451 20.1.2020 (Webnoviny.sk) - Predstavitelia U. S. Steel Košice (USSK) a Rada odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice začnú tento týždeň rokovania o novej kolektívnej zmluve na roky 2020 až 2024.


Aktuálna kolektívna zmluva sa končí 31. marca. Pre agentúru SITA to potvrdil predseda Rady odborov OZ KOVO USSK Juraj Varga.„Rokovania s vedením USSK o novej kolektívnej zmluve sa uskutočnia tento týždeň 22. a 23. januára,“ uviedol Varga.

Návrh novej kolektívnej zmluvy


Ako ešte skôr uviedol, ich návrh novej kolektívnej zmluvy sa dotýka všetkých troch pilierov, a to ochrany zamestnanosti, pracovnej doby aj navyšovania miezd. Tento týždeň ich tiež čakajú rokovania v súvislosti so skrátením pracovného týždňa, na ktorom sa so zamestnávateľom dohodli do konca januára.

Pôvodný návrh zamestnávateľa na konci novembra bol skrátiť pracovnú dobu počas štyroch mesiacov, to znamená v decembri a celého prvého kvartálu. „Ďalšie kroky o skrátenom pracovnom týždni budú predmetom diskusie po tom, ako dostaneme návrh od zamestnávateľa,“ dodal Varga.

Skrátený pracovný týždeň


Predstavitelia USSK a Rada odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice sa koncom apríla minulého roka dohodli na skrátení pracovného týždňa s tým, že zamestnanci budú v máji pracovať iba štyri dni v týždni a v deň voľna budú dostávať 70 percent mzdy.

Následne bol skrátený pracovný týždeň pre situáciu na trhu s oceľou predĺžený až do 31. augusta a potom opäť na mesiace november, december a január. Košický U. S. Steel tiež plánuje pre aktuálny vývoj na trhu s oceľou zvyšovať v roku 2020 ceny pre svojich odberateľov.

V U. S. Steel Košice pracuje približne 11-tisíc zamestnancov, podnik patrí do nadnárodnej korporácie U. S. Steel.


Zdroj: Webnoviny.sk - V košickom U. S. Steel sa začnú rokovania o novej kolektívnej zmluve © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: hutníctvo
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Webová stránka Sociálnej poisťovne sa teší záujmu verejnosti, Slováci najviac hľadali dve informácie
<< predchádzajúci článok
Pitva odhalila príčinu úmrtia troch ľudí, ktorých našli v prešovskom byte

V košickom U. S. Steel sa začnú rokovania o novej kolektívnej zmluve - diskusné fórum čitateľov