Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2020

V lese na východe Slovenska chytili cudzincov bez dokladov, zasahovali aj záchranáriÔsmich štátnych príslušníkov Bangladéša zaistili v stredu 8. júla príslušníci hraničnej a cudzineckej polície v lesnom poraste v oblasti Stužická rieka v katastrálnom území obce Nová Sedlica (okres ...Zdieľať
106899576_906763756454640_3852448470806773625_o 1 676x466 9.7.2020 (Webnoviny.sk) - Ôsmich štátnych príslušníkov Bangladéša zaistili v stredu 8. júla príslušníci hraničnej a cudzineckej polície v lesnom poraste v oblasti Stužická rieka v katastrálnom území obce Nová Sedlica (okres Snina).


Cudzinci boli bez cestovných dokladov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická, do ťažko prístupného terénu privolali policajti aj Horskú záchrannú službu so sídlom v Zboji, ktorá po poskytnutí prvotnej zdravotnej pomoci zabezpečila prevoz jedného z cudzincov so zhoršeným zdravotným stavom do nemocnice.

„Privolaný tím rýchlej zdravotníckej pomoci previezol cudzinca do Fakultnej nemocnice v Košiciach, kde bol hospitalizovaný,“ konkretizovala Kopernická.

Ostatných siedmich migrantov predviedli policajti na oddelenie za účelom zistenia totožnosti. „Cudzinci boli v zmysle zákona o pobyte cudzincov zaistení na dobu siedmich dní za účelom vykonania administratívneho vyhostenia a taktiež z dôvodu nutnosti pobytu v karanténe,“ dodala Kopernická.

Cudzinci sú umiestnení v priestoroch pre zadržaných cudzincov na Oddelení hraničnej kontroly Policajného zboru Zboj. Zásahu predchádzala bezpečnostná akcia aj s účasťou Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.


Zdroj: Webnoviny.sk - V lese na východe Slovenska chytili cudzincov bez dokladov, zasahovali aj záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajniak sa pripravuje na druhú vlnu Covid-19, pre zariadenia sociálnych služieb vydal usmernenie
<< predchádzajúci článok
Návrh koalície podľa Via Iuris otvára priestor na politické zasahovanie do funkcie generálneho prokurátora

V lese na východe Slovenska chytili cudzincov bez dokladov, zasahovali aj záchranári - diskusné fórum čitateľov