Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

27. októbra 2006

V Let´s Dance je to lepšie, ako Zimányiová čakalaPonuku hosťovať v orchestri Gustava Broma v televíznej show Markízy Let´s Dance speváčka Andrea Zimányiová dosť dlho zvažovala. "Obávala som sa najmä toho, ako budú reagovať ľudia, či ma ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) - Ponuku hosťovať v orchestri Gustava Broma v televíznej show Markízy Let´s Dance speváčka Andrea Zimányiová dosť dlho zvažovala. "Obávala som sa najmä toho, ako budú reagovať ľudia, či ma znova nezaškatuľkujú, tentoraz len do rámca tanečnej piesne," povedala pre agentúru SITA. Dodala, že so "škatuľkovaním" má táto mladá slovenská speváčka už dosť skúseností.
"Spočiatku ma väčšina priaznivcov vnímala len s súvislosti s francúzskymi šansónmi a fungovanie v kapele Margot s rockovým repertoárom považovali div nie za svätokrádež. A dávali mi to často aj najavo, po bloku šansónov mnohí z koncertu odchádzali s vyjadreniami, že už aj tak robíme len hluk. Kapela Margot s rockovou orientáciou je však od začiatku mojou prioritou," pokračuje Andrea.

Podľa jej slov trvalo dosť dlho, kým sa dve silné skupiny priaznivcov Andrey a skupiny Margot "zmierili" s existenciou toho druhého protipólu, a začali ju vnímať ako rockerku, čo úchvatne spieva aj francúzske šansóny. Obdobný proces teraz prebieha aj v ponímaní samotnej kapely Margot, keď prechádza od prevzatých svetových hitov k vlastnej tvorbe a usiluje sa prezentovať svoju vlastnú kapelovú identitu.

Obavy, či Andreino spievanie v Tanečnej horúčke znova nevyvolá rozporuplné reakcie, sa chvalabohu nenaplnili. "Dostávam nebývalé množstvo priaznivých ohlasov, obzvlášť po treťom kole súťaže, keď sme sa aj s vokalistkami konečne občas mihli aj v obraze," tvrdí Andrea Zimányiová. Dodáva, že ju už televízni diváci nielen rozpoznávajú po hlase, ale na jej veľké potešenie kvitujú jej snahu preukázať spevácku všestrannosť.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výstava k nedožitému 85. výročiu narodenia A. Dubčeka
<< predchádzajúci článok
Výsledky XXXIII. ročníka Medzinárodného festivalu Ekotopfilm