Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

V Maďarsku schválili sprísnenú novelu zákona o zhromažďovaníIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Budapešť 20. júla (TASR) - Maďarský parlament v piatok v závere mimoriadnej letnej schôdze schválil sprísnenú novelu zákona o zhromažďovaní. Informovala o tom agentúra MTI, podľa ktorej návrh predložil minister spravodlivosti László Trócsányi.


Za návrh hlasovalo 131 zákonodarcov a 56 bolo proti. V sprísnenej právnej norme sa okrem iného uvádza, že každý má právo - s povolením, ale v niektorých zákonom stanovených prípadoch aj bez povolenia - zorganizovať či zúčastniť sa spolu s inými na pochodoch a demonštráciách. Pri nich musí byť ale zachovaný pokoj a ich účastníci nesmú byť ozbrojení. Zhromaždenie mimo verejných priestranstiev môže byť v zmysle novely organizované iba so súhlasom majiteľa pozemku.

Zákonodarný zbor ďalej prijal aj zákon na ochranu súkromia, ktorú zaručuje siedma novela ústavy schválená 20. júna. Ústava v otázke právnej ochrany verejného poriadku uvádza: "Uplatňovanie slobody prejavu a zhromažďovania nemôže obmedzovať rodinný či súkromný život iných ľudí a pokoj ich domova."

spravodajca TASR Ladislav Vallach


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vládny dlh v eurozóne v 1. kvartáli mierne vzrástol na 86,8 % HDP
<< predchádzajúci článok
Pri zrážke mikrobusu a kamióna na Ukrajine zahynulo desať ľudí

V Maďarsku schválili sprísnenú novelu zákona o zhromažďovaní - diskusné fórum čitateľov