Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

05. mája 2020

V maskarách z Číny našli plesne a kvasinky, kontrolóri upozorňujú aj na farbu na tetovanie (foto)Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje spotrebiteľov na možný výskyt nebezpečnej kozmetiky na slovenskom trhu. Ako ďalej agentúru SITA ...Zdieľať
gettyimages 1144489562 min 676x451 5.5.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje spotrebiteľov na možný výskyt nebezpečnej kozmetiky na slovenskom trhu. Ako ďalej agentúru SITA informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ, produkty nahlásili do systému Rapex (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Litve, vo Francúzsku a v Španielsku.

Nie sú v súlade s normami


Prvým z produktov je Waterproof Mascara Intense Black značky Ddonna pochádzajúca z Číny. Predáva sa v oranžovej fľaške s aplikátorom a oranžovým uzáverom. Druhým nahláseným kozmetickým výrobkom je Long Lasting 4D Mascara Waterproof od rovnakého výrobcu.

Produkt sa tiež predáva v oranžovej fľaške. Takisto z Číny pochádza maskara Big Lashes Mascara Waterproof. Tá sa predáva v ružovej fľaške s aplikátorom a ružovým uzáverom.

„Vo výrobkoch bola zistená prítomnosť aeróbnych baktérií, plesní a kvasiniek,“ uvádza ÚVZ s tým, že výrobky predstavujú mikrobiologické riziko a nie sú v súlade s požiadavkami normy pre výrobky určené na aplikáciu do oblasti očí.

Pero môže spôsobiť alergickú reakciu


Hygienici tiež upozorňujú na manikúrové pero Stylo french manucure od výrobcu Adopt z Nemecka. To sa predáva v čiernej kartónovej krabičke obsahujúcej čierne pero s viečkom.

Vo výrobku sa podľa ÚVZ nachádza látka Methylisothiazolinone, čo môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Zákazníci by si zároveň mali dávať pozor aj na farbu na tetovanie Solid Ink od výrobcu Salmon z USA. „Vo výrobku bolo zistené prekročené maximálne povolené množstvo stanovené pre nečistoty niklu,“ dodal ÚVZ.


Zdroj: Webnoviny.sk - V maskarách z Číny našli plesne a kvasinky, kontrolóri upozorňujú aj na farbu na tetovanie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Španielsku skokovo narastá počet nezamestnaných, na úradoch práce sa ocitlo najviac ľudí za štyri roky
<< predchádzajúci článok
Kto sú asistenti poslancov? Mikovčáková čelila sexuálnemu škandálu a Valková pracuje za jedno euro mesačne

V maskarách z Číny našli plesne a kvasinky, kontrolóri upozorňujú aj na farbu na tetovanie (foto) - diskusné fórum čitateľov