Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

30. augusta 2019

V materských a základných školách v Michalovciach bude asi 5000 žiakovOsem materských a osem základných michalovských škôl otvorí v pondelok 2. septembra svoje brány takmer pre 5000 žiakov. Škôlkarov je oproti vlaňajšku viac, ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo
 
Michalovce 30. augusta (TASR) – Osem materských a osem základných michalovských škôl otvorí v pondelok 2. septembra svoje brány takmer pre 5000 žiakov. Škôlkarov je oproti vlaňajšku viac, školákov menej, informovala Adela Kalaninová z referátu komunikácie michalovského mestského úradu.


"Počet škôlkarov by mal byť v Michalovciach oproti minulému školskému roku vyšší, do škôlok nastúpi 934 detí. Žiakov v základných školách bude, naopak, o čosi menej, presne 4031. Nová etapa života sa začne pre prváčikov, ktorých do michalovských základných škôl nastúpi viac ako 400," konkretizovala Kalaninová.

Po roku sa podľa jej ďalších slov do svojej materskej školy (MŠ) vrátia škôlkari i zamestnanci MŠ na Vajanského ulici. Budova zariadenia bola komplexne zrekonštruovaná s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti. "Realizácia projektu pozostávala zo zateplenia fasády a strechy, výmeny okien a dverí, výmeny zastrešenia bočných vstupov, klampiarskych výrobkov, interiérových svietidiel, bleskozvodu, bezbariérovej rampy a vykurovacích rozvodov," uviedla Kalaninová s tým, že finančné náklady na projekt predstavovali viac ako 600.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Žilinskom kraji klesla chorobnosť na chrípku o 25 percent
<< predchádzajúci článok
Poisťovňa zaviedla priamu komunikáciu so zamestnávateľmi

V materských a základných školách v Michalovciach bude asi 5000 žiakov - diskusné fórum čitateľov