Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. augusta 2016

V Mjanmarsku zomrelo na neznámu chorobu najmenej 30 detí



Najmenej 30 detí zomrelo od polovice júna na severozápade Mjanmarska na neznámu chorobu, ktorá spôsobuje ťažkosti s dýchaním. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na dnešné ...



Zdieľať
Foto: TASR/AP
Rangún 4. augusta (TASR) - Najmenej 30 detí zomrelo od polovice júna na severozápade Mjanmarska na neznámu chorobu, ktorá spôsobuje ťažkosti s dýchaním. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na dnešné oznámenie mjanmarských úradov.


"Máme tento problém už dva mesiace a od vlády sme ešte nedostali žiadnu pomoc," uviedol miestny úradník Kaj Sai.

Dodal, že úmrtia zaznamenali v mestách Nanjun a Lahe v oblasti Naga, ktorá patrí k najchudobnejším v krajine a nachádza sa 1300 kilometrov od bývalého hlavného mesta Rangún. Oblasť susedí s indickým štátom Nágsko.

Väčšinu obetí tvoria deti mladšie ako päť rokov, uviedol citovaný predstaviteľ. Zdravotní pracovníci podľa neho zatiaľ nedokázali identifikovať chorobu, ktorá je zrejme nákazlivá. Vzorky krvi poslali do nemocnice v susednom regióne Sagaing a čakajú na ich výsledky. Na udalosť vôbec nereagovalo ministerstvo zdravotníctva ani Úrad pre prevenciu šírenia chorôb.

Kaj Sai tiež povedal, že miestne úrady dočasne zakázali ľuďom cestovať, aby tak zabránili prenosu ochorenia.

Oblasť Naga je najmenej rozvinutou časťou Mjanmarska, je úplne zanedbávaná a neexistuje tam ani len základná zdravotná starostlivosť, vzdelávanie či infraštruktúra, píše AP.

Komunálny poslanec Lo Jone v meste Lahe uviedol, že oblasť trpí nedostatkom dopravných prostriedkov a nepostačujúcimi množstvami zdravotníkov i liekov. Z dôvodu zaostalosti tam boli v nedávnej minulosti dokonca aj liečiteľné choroby smrteľné.







Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
USA zaradili na zoznam teroristov pakistanskú skupinu Džamáatul Ahrár
<< predchádzajúci článok
Slovenskí ovocinári dopestujú v tomto roku o polovicu menej úrody