Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2019

V Nemecku pochodovali neonacisti, vyvolali aj protidemonštrácieĽudia sedia a držia sa okolo rúk na protest proti demonštráci neonacistov v nemeckom meste Bielefeld v sobotu 9. novembra 2019.Zdieľať
Ľudia sedia a držia sa okolo rúk na protest proti demonštráci neonacistov v nemeckom meste Bielefeld v sobotu 9. novembra 2019. Foto: TASR/AP
Bielefeld 10. novembra (TASS) - Tisíce ľudí sa zúčastnili v sobotu na demonštráciách v nemeckom meste Bielefeld, aby vyjadrili nesúhlas s ohláseným pochodom neonacistov. Tí mali prechádzať ulicami a vzdávať poctu väznenej, opakovane odsúdenej popieračky holokaustu, a to práve v deň, na ktorý pripadá 81. výročie protižidovského pogromu známeho ako Krištáľová noc, informovala tlačová agentúra DPA.


Neonacistický pochod prilákal približne 230 prívržencov strany Pravica zatiaľ čo na 14 protidemonštráciách sa podľa odhadu polície zúčastnilo dokopy až 14.000 ľudí. Policajti rozmiestnili početné zátarasy, aby obe skupiny od seba oddelili.

V súvislosti s týmito zhromaždeniami polícia predbežne zadržala 11 osôb a začala trestné konanie v 14 prípadoch vrátane porušenia zákazu zahaľovania sa. V uliciach nasadila približne 1000 príslušníkov z celej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko.

Odbory, cirkvi, spolky a politické strany vystúpili proti extrémistom pod spoločným heslom "Fašizmus nie je názor, ale zločin". Krajinský minister vnútra Herbert Reul označil neonacistický pochod na výročie pogromu za "hanbu" a "čistú provokáciu pravicových hlupákov".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
D. Trump sa sťažoval, že obchodné rokovania s Čínou sú pomalé
<< predchádzajúci článok
Hnutie Slovenská liga pôjde do volieb na čele s V. Mečiarom

V Nemecku pochodovali neonacisti, vyvolali aj protidemonštrácie - diskusné fórum čitateľov