Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2018

V Nemecku silnie volanie po vytvorení ministerstva pre digitalizáciuV Nemecku v diskusiách sa čoraz častejšie ozýva volanie po vytvorení ministerstva pre digitalizáciu. Žiadajú ho mladí zakladatelia nových firiem a niektoré významné ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Berlín 14. februára (TASR) - V Nemecku v diskusiách sa čoraz častejšie ozýva volanie po vytvorení ministerstva pre digitalizáciu. Žiadajú ho mladí zakladatelia nových firiem a niektoré významné osobnosti nemeckého verejného života.


Vytvorenie ministerstva si žiada fakt, že treba spracúvať čoraz viac údajov a tiež pracovať na produktoch s umelou inteligenciou. Nový orgán štátnej správy by sa mal nazývať Digitalministerium.

Iniciatívu za jeho vytvorenie už podporili viaceré nemecké združenia a spolky. Medzi nimi je aj Spolkové združenie stredne veľkých podnikov. Podporu nachádza aj v spolkovom ministerstve hospodárstva, ktorému teraz prináleží poradenstvo v oblasti digitalizácie.

Združenie Deutsche Start-up sa odvolalo na reprezentačný prieskum verejnej mienky, ktorý urobil výskumný ústav Civey. V ňom 77,7 % respondentov pokladá tému digitalizácie za mimoriadne dôležitú. To by sa malo prejaviť aj v prístupe novej veľkej koalície k nej.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Macronova kancelária zatvára tlačovú miestnosť v Elyzejskom paláci
<< predchádzajúci článok
Pôstna krabička SKCH pomôže deťom v Ugande a Rwande

V Nemecku silnie volanie po vytvorení ministerstva pre digitalizáciu - diskusné fórum čitateľov