08. mája 2010

V NHL Kopecký skóroval, Hossa asistoval

Hokejisti tímu Boston Bruins zatiaľ nemôžu oslavovať postup do finále Východnej konferencie NHL. Vo štvrtom stretnutí na ľade Philadelphie podľahli "medvede“ 4:5 po ...

nhl Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti tímu Boston Bruins zatiaľ nemôžu oslavovať postup do finále Východnej konferencie NHL. Vo štvrtom stretnutí na ľade Philadelphie podľahli "medvede“ 4:5 po predĺžení, keď záchranársky gól domácich strelil v 75. min Simon Gagne. Slováci v drese Bruins Zdeno Chára a Miroslav Šatan tentoraz nebodovali, pričom skúsený útočník Šatan prerušil sériu šiestich zápasov s minimálne jedným bodom na konte. O zotrvaní "letcov“ v sérii (stav 1:3) rozhodol Gagne, ktorému len pred 14 dňami operačne implantovali dve skrutky na spevnenie chodidla pravej nohy a pred týmto zápasom absolvoval takmer trojtýždňovú nútenú prestávku.

Na Západe si hokejisti Chicaga vybojovali prvý postupový mečbal, keď aj v druhom zápase v rade zvíťazili na olympijskom ľade vo Vancouveri, tentoraz 7:4, a upravili stav série na 3:1 vo svoj prospech. Na piatkovom úspechu Blackhawks sa podieľali aj Slováci v ich dresoch. Tomáš Kopecký svojím tretím gólom vo vyraďovacej fáze zvyšoval v 47. min na 6:3 pre hostí, na gól mu prihrával Marián Hossa. Vo víťaznom tíme sa zaskvel útočník Jonathan Toews, autor troch gólov a dvoch asistencií. Kapitán Chicaga sa týmto kúskom posunul s 18 bodmi na čelo kanadského bodovania play-off pred Johana Franzéna z Detroitu a Sidneyho Crosbyho z Pittsburghu. Päť bodov v jednom stretnutí je zároveň vyrovnaním historického klubového rekordu Chicaga v jednom zápase play-off . Pred Toewsom sa to podarilo len legendárnemu rodákovi spod Tatier Stanovi Mikitovi (1973) a Stevovi Larmerovi (1990). "Čierni jastrabi“ budú môcť o svojom postupe do finále konferencie rozhodnúť už v nedeľu na domácom ľade, keď je na programe piaty zápas série.

Výsledky piatkových zápasov 2. kola play-off (semifinále konferencií) NHL o Stanleyho pohár (hrá sa na 4 víťazné zápasy):