Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. februára 2011

V Nitre chcú špeciálnu triedu venovanú plážovým športomIlustračné foto. Foto: SITA/APNITRA 19. februára (WEBNOVINY) – Špeciálnu triedu zameranú na plážové športy plánuje zriadiť prvý amatérsky klub plážových športov - 1. ABC Nitra. Športovú triedu chce od piateho ...Zdieľať
plazovy volejbal Ilustračné foto. Foto: SITA/APNITRA 19. februára (WEBNOVINY) – Špeciálnu triedu zameranú na plážové športy plánuje zriadiť prvý amatérsky klub plážových športov - 1. ABC Nitra.


Športovú triedu chce od piateho ročníka otvoriť na jednej zo základných škôl v školskom roku 2011/2012. Budúci piataci z Nitry a okolia sa môžu už teraz hlásiť do športovej triedy, v ktorej sa budú v rámci vyučovania na multifunkčnej ploche venovať plážovému volejbalu, futbalu, tenisu či hádzanej.

Občianske združenie 1. ABC Nitra organizuje populárnu Nitriansku beachvolejbalovú ligu a majstrovstvá Slovenska amatérov v plážovom volejbale. „Je to ideálna príležitosť nielen pre cieľavedomých, ale aj pre tých nerozhodných, ktorí nebudú musieť meniť školu či triedu, ak zistia, že vybraný šport nie je pre nich to pravé. Stačí zmeniť odvetvie a posunúť sa o pár metrov na tom istom športovisku,“ povedala Petra Hadžová z Nitrianskej beachvolejbalovej ligy.

Na otvorenie športovej triedy treba minimálne 15 budúcoročných piatakov. Záujemcovia sa môžu hlásiť do 31. marca e-mailom na junior@nbl.sk. Viac informácií získajú rodičia na internetovej stránke www.nbl.sk, mailom alebo osobne v nedeľu 20. marca v obchodnom dome Centro Nitra, kde bude prezentácia projektu spojená s podpisom prihlášok.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obec SpeedKills názvom pripomína, že rýchlosť zabíja
<< predchádzajúci článok
Po dvoch rokoch sa koná Národná cena za dizajn

V Nitre chcú špeciálnu triedu venovanú plážovým športom - diskusné fórum čitateľov