Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. marca 2007

V Novákoch majú predstavu čo vybuchlo, ale nevedia prečoGenerálny riaditeľ Vojenského opravárenského podniku (VOP) Nováky Jozef Berák podčiarkol, že majú predstavu o tom, čo vybuchlo v piatok v ich podniku. Príčinu tejto tragickej, mimoriadne silnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) - Generálny riaditeľ Vojenského opravárenského podniku (VOP) Nováky Jozef Berák podčiarkol, že majú predstavu o tom, čo vybuchlo v piatok v ich podniku. Príčinu tejto tragickej, mimoriadne silnej detonácie ale nepozná. Uviedol to dnes na svojom prvom brífingu od tejto udalosti. Viac konkretizovať nechcel. Zdôraznil, že chcú vytvoriť podmienky na objektívne vyšetrenie. Berák vyhlásil, že cíti zodpovednosť za to, čo sa stalo a je mu ľúto najmä tých, ktorým sa po piatku domov nevrátili ich blízki.

Ďalšia práca v tomto podniku bude podľa neho témou nasledujúcich rokovaní. Časť zamestnancov v súčasnosti pracuje na pyroasanácii po výbuchu. Podčiarkol, že „okolie výbuchu dostali pyrotechnici pod akú-takú kontrolu.“ Berák zdôraznil, že zamestnanci podniku, ktorí robili s muníciou, museli prechádzať školeniami. Posledné takéto školenie bolo pred 14 dňami. Dodal, že sa aj robili kontroly pracovísk. Predmetom vyšetrovania je, či bolo na mieste a v okolí výbuchu viac munície ako bolo dovolené, doplnil.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kašický je rozčarovaný postupom vedenia VOP po výbuchu (5. 3. 2007)
 Výbuch v Novákoch neznečistil ovzdušie (5. 3. 2007)
 V delaboračnej hale bolo asi viac munície, ako malo byť (5. 3. 2007)
 NOVÁKY: Potvrdená tretia obeť, nezvestní stále piati (3. 3. 2007)nasledujúci článok >>
V Kosove demonštrácia na podporu Ramuša Haradinaja
<< predchádzajúci článok
V Novákoch začali pôsobiť psychológovia