Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. novembra 2023

V Pásme Gazy čiastočne obnovili telefónne a internetové služby po dodaní paliva na naštartovanie generátorovV Pásme Gazy čiastočne obnovili telefónne a internetové služby po dodaní paliva na opätovné naštartovanie generátorov, ktoré poháňajú ...Zdieľať
israel_palestinians_35092 676x382 18.11.2023 (SITA.sk) - V Pásme Gazy čiastočne obnovili telefónne a internetové služby po dodaní paliva na opätovné naštartovanie generátorov, ktoré poháňajú elektrické siete.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Uviedla to palestínska telekomunikačná spoločnosť Paltel. Čiastočné obnovenie internetového pripojenia v Pásme Gazy potvrdila aj organizácia NetBlocks, ktorá monitoruje slobodu internetu.

Izrael v piatok súhlasil s tým, že každý deň vpustí do pásma Gazy dve cisternové nákladné autá so 60-tisíc litrami paliva. Predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí USA uviedol, že 10-tisíc litrov paliva denne sa použije na napájanie telekomunikačnej siete Pásma Gazy.


Pôvodne Izrael úplne zakázal vstup paliva do Gazy, pretože sa obával, že ho môže pre svoje vojenské účely zhabať militantná palestínska organizácia Hamas.


Zdroj: SITA.sk - V Pásme Gazy čiastočne obnovili telefónne a internetové služby po dodaní paliva na naštartovanie generátorov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útoky proti Chersonu zabili jedného civilistu a troch zranili, Rusi vystrelili proti oblasti takmer 600 projektilov z delostrelectva
<< predchádzajúci článok
Kancelária prezidentky Čaputovej sa mení na zelenú, má byť prvou uhlíkovo neutrálnou verejnou inštitúciou (video)