Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. januára 2019

V Podhorí aj v Župkove si pochutnajú na zabíjačkových špecialitáchNa dedinách bolo v minulosti zimné obdobie späté s tradičnými zabíjačkami. K tradíciám sa počas soboty vrátia aj v niektorých obciach. Na ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš
 
Podhorie/Župkov 12. januára (TASR) - Na dedinách bolo v minulosti zimné obdobie späté s tradičnými zabíjačkami. K tradíciám sa počas soboty vrátia aj v niektorých obciach. Na zabíjačkových dobrotách si budú pochutnávať v Župkove (okres Žarnovica) aj v Podhorí (okres Banská Štiavnica).


V Župkove bude tradičná obecná zabíjačka spojená s novoročným behom. Ten sa začne o 12.00 h. V rámci podujatia si svoje sily môžu zmerať na kilometrovej trati deti a aj dospelí bežci, ktorí budú musieť zdolať šesť kilometrov dlhú trasu. Starosta Ján Tomáš priblížil, že ide už o ôsmy ročník podujatia. Hneď po ňom si budú môcť návštevníci pochutnať na tradičných zabíjačkových špecialitách.

Na kapustnici, ovarovej polievke, oškvarkoch, jaterničkách, klobáskach či pauštiku si budú pochutnávať aj v Podhorí. Obecná zabíjačka sa bude odohrávať na miestnom amfiteátri, ochutnávka zabíjačkových špecialít začne o 14.00 hodine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyšetrovanie polmiliónovej krádeže hodiniek v Bratislave sa skončilo
<< predchádzajúci článok
Jarjabek a Číž navrhujú opäť zaviesť právo na odpoveď pre politikov

V Podhorí aj v Župkove si pochutnajú na zabíjačkových špecialitách - diskusné fórum čitateľov