Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. septembra 2010

V podielových fondoch pribudlo 3 mil. eurPeniaze do otvorených podielových fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností pribúdali aj v 35. týždni. Podľa údajov, ktoré poskytla ...Zdieľať
peniaze mena Ilustračné foto: SITA

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Peniaze do otvorených podielových fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností pribúdali aj v 35. týždni. Podľa údajov, ktoré poskytla asociácia, totiž ich čisté predaje dosiahli v minulom týždni 2,974 mil. eur. Týždeň predtým pritom vo fondoch pribudlo 16,106 mil. eur.

V minulom týždni najviac peňazí pribudlo v iných fondoch, ktorých kladné čisté predaje predstavovali 2,934 mil. eur. Podobný vývoj sa zaznamenal aj pri dlhopisových fondoch, ktoré skončili v pluse 2,685 mil. eur. Kladné čisté predaje zaznamenali aj realitné fondy v sume 481 tis. eur a zmiešané fondy vo výške 480,6 tis. eur. Naopak, vyše 2,8 mil. eur ubudlo z peňažných fondov, 610,4 tis. eur zo strešných fondov a 184,3 tis. eur z akciových fondov.

Najúspešnejšou správcovskou spoločnosťou bola v 35. týždni VÚB Asset Management, ktorej kladné čisté predaje dosiahli 1,829 mil. eur. Nasledovala Pioneer Investments s prílevom 725,9 tis. eur a Raiffeisen s kladnými čistými predajmi 707,2 tis. eur. Naopak, najviac zdrojov, 951,7 tis. eur, investori v uplynulom týždni vybrali z fondov spravovaných spoločnosťou ČSOB Asset Management.

Z jednotlivých fondov najvyššie kladné čisté predaje vykázal VÚB AM - Peňažný Eurový fond, v ktorom pribudlo 1,518 mil. eur. Vyše miliónové čisté predaje zaznamenali aj TAM - CPPI Zaistený fond II. s 1,299 mil. eur a TAM- Euro dlhopisový plus s 1,084 mil. eur.

Agentúra SITA vydá podrobné údaje o výkonnosti podielových fondov v 35. týždni tu:
http://www.webnoviny.sk/download/382/udaje-o-vykonnosti-podielovych-fondov.xls

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
STV: Strata z koncesií bude asi 1,9 mil. €
<< predchádzajúci článok
Maďarský forint a poľský zlotý sa oslabili

V podielových fondoch pribudlo 3 mil. eur - diskusné fórum čitateľov