Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. februára 2021

V Pompejach našli neporušený koč používaný na slávnostné obrady, označili ho za výnimočný objavPredstavitelia archeologického náleziska v talianskych Pompejach v sobotu informovali o náleze neporušeného koča používaného na slávnostné obrady. Natrafili naň v ruinách osady severne od Pompejí, za ...Zdieľať
italy_pompeii_90866 564a70e160a84baaa493c53f3b069999 676x451 28.2.2021  - Predstavitelia archeologického náleziska v talianskych Pompejach v sobotu informovali o náleze neporušeného koča používaného na slávnostné obrady. Natrafili naň v ruinách osady severne od Pompejí, za hradbami starobylého mesta. Bol zaparkovaný v stajni, kde predtým našli pozostatky troch koní.


Archeológovia označili slávnostný koč za „výnimočný objav“, aký doteraz v Taliansku nemá obdobu. Výbuch sopky Vezuv v roku 79 okamžite zabil obyvateľov Pompejí aj susedného Herculanea, pričom oblasť vzdialenú do 20 kilometrov od vulkánu pochoval pod popolom za niekoľko hodín.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Pompejach našli neporušený koč používaný na slávnostné obrady, označili ho za výnimočný objav © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nelegálny kohútí zápas v Indii stál muža život, čepeľou ho usmrtil vlastný kohút
<< predchádzajúci článok
Zatúlanú ovcu po piatich rokoch zbavili 35 kilogramov vlny

V Pompejach našli neporušený koč používaný na slávnostné obrady, označili ho za výnimočný objav - diskusné fórum čitateľov