Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. novembra 2012

V pondelok sa začne pojednávanie s pánom Zemplína VarehomNa pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa v pondelok začne hlavné pojednávanie s východoslovenským podnikateľom Mikulášom Varehom. Prokurátor Úradu ...Zdieľať
vareha BANSKÁ BYSTRICA 5. novembra (WEBNOVINY) – Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa v pondelok začne hlavné pojednávanie s východoslovenským podnikateľom Mikulášom Varehom.


Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry mu kladie za vinu pokračujúci trestný čin skrátenia dane a poistného, ako aj neodvedenia dane z pridanej hodnoty. Obžaloba je len za údajné obchody so 414 miliónmi lykožrútov a 55 miliónmi euroočiek (štepných púčikov jabloní), ktoré medzi sebou robilo 11 spoločností Varehu.

Celková hroziaca škoda je vyčíslená na vyše 58 miliónov eur, pričom 57,6 milióna je krátenie daní a vyše pol milióna eur neoprávnené uplatnenie DPH. V prípade uznania viny hrozí Varehovi až 16-ročné väzenie. Za spoluprácu s Varehom bol na Slovensku právoplatne odsúdený maďarský občan Mihály Molnár.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku mu uložil trest päť rokov za pomoc pri zločine krátenia dane a poistného. Molnár sa priznal už v prípravnom konaní a s prokurátorom sa dohodol na treste, dohodu následne schválil súd. Molnár bol konateľom spoločností, ktorým Zemplínčan dodával milióny euroočiek.

Na tieto „obchody“ uzavreli viac ako 20 faktúr, všetko sa to udialo od mája 2009 do januára 2010. Obchody sa podľa zistení vyšetrovateľov robili iba na papieri. Cudzinec tak pomohol Varehovi krátiť protizákonne daň, čím Slovensku spôsobili škodu viac ako 19 miliónov eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Mikuláš Vareha vraj zamestnával 600 ľudí, mnohým neplatil (3. 8. 2012)
 Mikuláš Vareha chytal milióny lykožrútov metličkami (2. 8. 2012)
 Zemplínsky veľkopodnikateľ Mikuláš Vareha zostáva za mrežami (25. 7. 2012)
 Komplica M. Varehu, ktorý sa priznal k megapodvodu, odsúdili (28. 5. 2012)
 Komplic M. Varehu krátil daň na púčikoch, vinu si priznal (15. 5. 2012)
 Podnikateľ Mikuláš V. požiadal o prepustenie na kauciu (27. 4. 2012)nasledujúci článok >>
Obrazom: V Kodani zbúrali druhú najvyššiu budovu
<< predchádzajúci článok
Afganskí kočovníci spávajú v slovenských spacákoch

V pondelok sa začne pojednávanie s pánom Zemplína Varehom - diskusné fórum čitateľov