Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. mája 2020

V Prievidzi horel byt, hasiči museli evakuovať osem susedovPri pondelkovom požiari bytu na Štefánikovej ulici v Prievidzi sa nikto nezranil, hasiči však museli evakuovať osem obyvateľov susedných bytov. Agentúru SITA o podrobnostiach zásahu informoval hovorca Krajského ...Zdieľať
V Prievidzi horel byt, hasiči museli evakuovať osem susedov

19.5.2020  - Pri pondelkovom požiari bytu na Štefánikovej ulici v Prievidzi sa nikto nezranil, hasiči však museli evakuovať osem obyvateľov susedných bytov. Agentúru SITA o podrobnostiach zásahu informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík. Na zásah boli vyslaní siedmi príslušníci HaZZ z Prievidze s tromi zásahovými vozidlami.


"Dňa 18. mája krátko pred 13:00 bolo ohlásené dymenie z bytu na Ulici M. R. Štefánika v Prievidzi, hasiči po príchode na miesto zistili, že z okna na druhom poschodí bytového domu sa šíri hustý čierny dym. Podľa vyjadrenia ohlasovateľa sa v byte nikto nenachádzal," uviedol Petrík.

Ako ďalej spresnil krajský hovorca, hasiči evakuovali ôsmich obyvateľov susedných bytov.

"Súčasne objekt odpojili od prívodu energií a pomocou termovíznej kamery vyhľadali ohnisko požiaru, ktorý následne uhasili. Po likvidácii požiaru príslušníci HaZZ postihnutý byt aj priľahlé priestory a schodisko vyvetrali prostredníctvom pretlakovej ventilácie, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície," dodal Petrík s tým, že požiar sa zaobišiel bez zranení a príčina jeho vzniku je v štádiu zisťovania.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Prievidzi horel byt, hasiči museli evakuovať osem susedov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladý vodič nezvládol zákrutu a vrazil do zvodidiel a plotu domu, nehodu neprežilo 14-ročné dievča (foto)
<< predchádzajúci článok
Polícia varuje pred novými podvodníkmi. V ohrození sú firmy, samosprávy aj štátne organizácie

V Prievidzi horel byt, hasiči museli evakuovať osem susedov - diskusné fórum čitateľov