Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. júla 2011

V Rumunsku ukradli z vlaku raketové hlavice, potom ich našliNeznámi páchatelia v sobotu ukradli desiatky jadrových hlavíc z vlaku smerujúceho z Rumunska do Bulharska. Ministerstvo vnútra v Bukurešti medzitým informovalo, že vojenský náklad v nedeľu objavili. ...Zdieľať
vlak BUKUREŠŤ 19. júla (WEBNOVINY) - Neznámi páchatelia v sobotu ukradli desiatky jadrových hlavíc z vlaku smerujúceho z Rumunska do Bulharska. Ministerstvo vnútra v Bukurešti medzitým informovalo, že vojenský náklad v nedeľu objavili. "Štyri zásielky obsahujúce rozbušky sa našli v regióne Chitila neďaleko železnice," potvrdil pre agentúru AFP hovorca rezortu Marius Militaru. Podľa rumunskej polície však hlavice samy osebe nepredstavujú nebezpečenstvo - ak by však prišlo k ich zloženiu, bola by to iná situácia.

Bezpečnostné zložky už vyšetrujú, ako sa mohlo stať, že hlavice ukradli napriek tomu, že nad ich prevozom z muničného skladu v Brasove dohliadala polovojenská polícia. Zásielka bola súčasťou širšej rumunskej dodávky zbraní do susedného Bulharska.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsku jachtu smerujúcu do Gazy Izrael zastavil
<< predchádzajúci článok
IBM zaznamenala medziročné zvýšenie zisku a príjmov

V Rumunsku ukradli z vlaku raketové hlavice, potom ich našli - diskusné fórum čitateľov