Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júla 2019

V Rusku odsúdili tadžických militantov, ktorí chceli vykoľajiť vlakDlhé tresty odňatia slobody dostalo v piatok v Moskve sedem tadžických príslušníkov džihádistickej organizácie Islamský štát (IS). Súdili ich za pokus o vykoľajenie ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Moskva 12. júla (TASR) - Dlhé tresty odňatia slobody dostalo v piatok v Moskve sedem tadžických príslušníkov džihádistickej organizácie Islamský štát (IS). Súdili ich za pokus o vykoľajenie vysokorýchlostného vlaku spred dvoch rokov. S odvolaním sa na ruské médiá o tom informovala tlačová agentúra DPA.


Moskovský okresný súd odsúdil všetkých sedem obžalovaných - občanov stredoázijskej postovietskej republiky Tadžikistan - na tresty odňatia slobody v rozmedzí 15-21 rokov.

Skupina sa v roku 2017 manipuláciou s traťou pokúsila o vykoľajenie vysokorýchlostného vlaku premávajúceho medzi dvoma najväčšími mestami Ruska, Moskvou a Petrohradom. Uviedla to ruská štátna agentúra Rapsi, ktorá prináša informácie z právneho prostredia.

Páchatelia spôsobili škodu na vlaku vo výške okolo jedného milióna dolárov.

Porážka Islamského štátu v Sýrii a susednom Iraku vyvoláva v Rusku a v ďalších krajinách bývalého Sovietskeho zväzu obavy pred návratom džihádistov, ktorí sa zapojili do konfliktov v týchto krajinách. Rusko je v sýrskej vojne hlavným spojencom prezidenta Bašára Asada.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavské letisko prepravilo v 1. polroku skoro 945.000 cestujúcich
<< predchádzajúci článok
Pohoda 2019: Z. Čaputová: Máme množstvo problémov, ale som hrdá na túto krajinu

V Rusku odsúdili tadžických militantov, ktorí chceli vykoľajiť vlak - diskusné fórum čitateľov