Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. apríla 2020

V Rwande objavili masový hrob, môže sa v ňom nachádzať až 30-tisíc obetí genocídyRwandské úrady objavili priehradu, v ktorej sa môže nachádzať až 30-tisíc obetí tamojšej genocídy z roku 1994. Označili to za najväčší nález za posledné roky, pričom sa im už podarilo exhumovať 50 ...Zdieľať
5.4.2020  - Rwandské úrady objavili priehradu, v ktorej sa môže nachádzať až 30-tisíc obetí tamojšej genocídy z roku 1994. Označili to za najväčší nález za posledné roky, pričom sa im už podarilo exhumovať 50 tiel. Práce napredujú pomaly aj pre obmedzenia týkajúce sa šírenia nového koronavírusu.


"Ďalším problémom je, že v priehrade sa nachádza voda, no snažíme sa ju vysušiť," povedal zástupca tamojšej organizácie Ibuka pre agentúru AP. "Robíme všetko pre to, aby sme mŕtvych dôstojne pochovali," dodal.

Miesto sa nachádza za hlavným mestom Kigali, na východe krajiny. Úrady uviedli, že priehradu vykopali niekoľko rokov pred genocídou, pričom mala zabezpečiť vodu pre pestovateľov ryže.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Rwande objavili masový hrob, môže sa v ňom nachádzať až 30-tisíc obetí genocídy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž v Rusku zastrelil pred svojím domom päť ľudí, dôvod je bizarný
<< predchádzajúci článok
Zamestnávatelia môžu posielať žiadosť o pomoc, minister práce Krajniak ich prosí o trpezlivosť

V Rwande objavili masový hrob, môže sa v ňom nachádzať až 30-tisíc obetí genocídy - diskusné fórum čitateľov