Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. októbra 2007

V schengene by sme mali byť v druhej polovici decembraV druhej polovici decembra by malo byť Slovensko plnohodnotnou súčasťou schengenu a mali by zaniknúť hranice. Predseda parlamentu Pavol Paška o tom dnes informoval veľvyslancov krajín Európskej ...Zdieľať

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) - V druhej polovici decembra by malo byť Slovensko plnohodnotnou súčasťou schengenu a mali by zaniknúť hranice. Predseda parlamentu Pavol Paška o tom dnes informoval veľvyslancov krajín Európskej únie akreditovaných na Slovensku. Ako agentúru SITA informoval Paškov hovorca Jozef Plško, Paška povedal veľvyslancom, že Slovensko je pripravené na vstup do schengenu. Veľvyslancom tiež oznámil, že prioritou vlády je zavedenie eura. "Sme pripravení na Maastrichtské kritériá, ale nezdá sa nám férové byť konfrontovaní s dodatočnými politickými kritériami," povedal Paška s tým, že je proti tomu, aby krajiny, ktoré chcú pristúpiť k menovej únii museli plniť nejaké ďalšie kritériá.

Ďalej sa venovali aj blížiacemu sa summitu EÚ - Rusko. Paška uviedol, že naše vzťahy s Ruskom sú na veľmi dobrej úrovni. Veľvyslancom povedal, že vo financovaní národnostných menšín sa zachovalo status quo po nástupe Ficovho kabinetu. "Už v najbližšom roku vláda navŕšila rozpočet určený na financovanie aktivít národnostných menšín o 15 miliónov korún," dodal Paška.

Na stretnutí boli aj predseda Zahraničného výboru NR SR Boris Zala a predseda Výboru pre európske záležitosti Milan Urbáni.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O podprsenky Victoria's Secret majú zlodeji záujem
<< predchádzajúci článok
Kalifornia je stále v plameňoch