Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2018

V Skalici sa budú piecť trdelníky, na programe je TrdlofestSkalica aj v tomto roku pripravila festival dobrej nálady Trdlofest, ktorý je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Palkovič
Skalica 16. mája (TASR) – Skalica aj v tomto roku pripravila festival dobrej nálady Trdlofest, ktorý je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie. TASR informoval vedúci oddelenia strategického rozvoja a marketingu mesta Michal Čunderlík.


Mesto Skalica pre návštevníkov pripravilo na sobotu (19.5.) 14. ročník jednodňového festivalu tradičnej hudby, folklóru a najmä bohatého sprievodného programu. Okrem hudobných vystúpení nebudú chýbať ani súťaže o najlepší trdelník a víno Skalický rubín. Počas osláv sa tradične otvára v Skalici letná turistická sezóna. „Program Trdlofestu otvorí ochutnávka trdelníka a vína. Nasledovať budú vystúpenia folklórnych súborov a pečenie maxitrdelníka. V popoludňajších hodinách bude pokračovať kultúrny program. Zároveň primátor mesta Ľudovít Barát oficiálne otvorí letnú turistickú sezónu v Skalici," doplnil Čunderlík. Večer v hlavnom programe vystúpia vo Františkánskej záhrade hudobné skupiny Pouta, Rangers, Lojzo a Yoyo band.

Počas celého dňa budú zadarmo sprístupnené historické pamiatky ako kostol svätého Michala archanjela a jeho veža, Dom kultúry od architekta Dušana Jurkoviča, evanjelický kostol augsburského vyznania, Rotunda svätého Juraja, mlyn bratov Pilárikových či ľadovňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada OSN pre ľudské práva sa bude zaoberať situáciou v pásme Gazy
<< predchádzajúci článok
Rumunsko bolo dejiskom megarazie proti organizovanému zločinu

V Skalici sa budú piecť trdelníky, na programe je Trdlofest - diskusné fórum čitateľov