26. januára 2011

V šlágri kola zvíťazili Spišiaci nad lídrom tabuľky z Nitry

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 32. kola slovenskej extraligy mužov v basketbale

bez nazvu Sprava: Krídelník Banskej Bystrice Richard Körner a lotyšský krídelník Komárna Mártinš Berkis počas zápasu 32. kola slovenskej basketbalovej extraligy mužov medzi ŠKP Banská Bystrica a MBK Rieker KomárnoFoto: SITA/Dušan Hein BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 32. kola slovenskej extraligy mužov v basketbale:

MBK Handlová - BC Prievidza 83:66 (19:14, 16:12, 22:20, 26:20)
Najviac bodov: Delič 24, Barišič 19, Gavlák 14 - Szalay 30, Hallett 16, Pipíška 7
TH: 31/19 - 14/8, trojky: 4 - 4, fauly: 20 - 20, rozhodovali: Zubák, Hančík a Fuska, 1500 divákov
Aj keď záverečné skóre tomu nenasvedčuje, 90. hornonitrianske derby bolo pomerne vyrovnané. Domáci rozhodli o svojom triumfe až v posledných troch minútach. Duel bol bojovný, s krásnymi akciami na oboch stranách. Hráči bavili vypredanú športovú halu, tak ako sa na pravé banícke derby patrí. Domáci boli tentoraz lepším kolektívom a zaslúžene zvíťazili.

BK Iskra Svit - BK Inter Bratislava 83:69 (23:14, 19:22, 17:14, 24:19)
Najviac bodov: McCoy 22, Polakovič 18, Bilík 16 - Miloševič 24, Lukjanec 15, Ďurana 9
TH: 12 /15 - 19/11, trojky: 11 - 6, fauly: 19 - 18, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Hrabuvčin, 450 divákov
Svit začal stretnutie ako sa na hostiteľov patrí. Už v piatej minúte vyhrával dvojciferným rozdielom 13:2. V 17. minúte po trojke Lukjanca Inter stiahol na 34:37. Druhý polčas mal podobný priebeh ako začiatok stretnutia. Po dvoch trojkách Bilíka Svit už viedol 50:36. V 30. min Inter ešte znížil na 50:56, ale to bolo zo strany hostí všetko. Do konca stretnutia si Svit udržiaval pohodlný náskok.

ŠKP Banská Bystrica - MBK Rieker Komárno 83:72 (22:24, 14:23, 17:15, 30:10)
Najviac bodov: Rendla 15, Hovaňák 13, Dorazil 12 - K. Johnson 24, Berkis 12, Dubovský 9
TH: 25/17 - 26/21, trojky: 6 - 2, fauly: 23 - 26, rozhodovali: Janáč, Kúkelčík a Mlynský, 600 divákov
Diváci pod Urpínom videli stretnutie, v ktorom nastal neuveriteľný zvrat, pretože 30 minút stretnutia Komárno jasne dominovalo. V 27. min vyhrávali hostia o 19 bodov (60:41) a vtedy v hale neveril nik v úspech domácich. Banskobystričania však nastúpili do záverečnej štvrtiny ako vymenení, začali doslova lietať po palubovke. Záverečnú časť hry dokázali vyhrať o 20 bodov, čím privodili absolútny zvrat v celom stretnutí a dokázali aj druhý raz na domácej palubovke Komárno zdolať. Absolutórium si zaslúžia najmä domáci Rendla a Hovaňák, ale ruku k dielu priložili samozrejme aj ostatní hráči.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - SPU Nitra 92:57 (26:13, 34:13, 21:6, 11:25)
Najviac bodov: Jefferson 20, Mróz 16, Baťka a L. Johnson po 14 - Erwin 15, Montgomery 13, Jašš 7
TH: 20/16 - 24/17, trojky: 10 - 0, fauly: 24 - 19, rozhodovali: Brziak, M. Matejčík a Kovalčík, 1000 divákov
Šláger kola začali lepšie domáci Spišiaci a už v 3. min viedli 13:2. Hosťujúci tréner Urban reagoval time-outom, Nitrania pritlačili v obrane, prvú štvrtku však prehrali 13:26. Spišský uragán pokračoval aj v druhej desaťminútovke. Domáci dominovali na perimetri aj pod košom, a tak líder odchádzal do šatní za šokujúceho stavu 26:60. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Spišiaci premenili zápas na exhibíciu, a hoci hostia už len v závere skresali zo svojho pohľadu hrozivé skóre, aj tak si pod Zobor odniesli zahanbujúcu prehru 57:92. Konečné skóre je najvyšším víťazstvom Spišskej Novej Vsi v sezóne.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 17. kola extraligy žien v basketbale:

BK UMB 08 Banská Bystrica - BK Inpek UKF Nitra 70:90 (24:23, 19:21, 9:27, 18:19)
Najviac bodov: Felixová 14, Mackulínová 14, Makková 12 - Guzmanová 25, Dostyová 19, Borovičková 14
TH: 16/10 - 23/16, fauly: 19 - 19 , trojky: 6 - 6, rozhodovali: Tomašovič a Bugár, 150 divákov
Domáce dobre začali, keď v 4. min vyhrávali 12:8 a v 7. min 19:12. Nitrianky sa prebrali a najmä vďaka najlepšej strelkyni ligy Guzmanovej pomaly otáčali skóre. V 24. min bol stav zápasu 46:56. Na začiatku tretej štvrtiny Dostyová strelila 10 bodov Nitry za sebou a v 29. min hosťujúce hráčky viedli 64:50. Keď v 33 min basketbalistky spod Zobora zvýšili svoj náskok na 21 bodov (78:57), bolo o víťazovi duelu rozhodnuté.

BK Slovan Bratislava - MBK Ružomberok 56:91 (12:25, 17:20, 17:28, 10:18)
Najviac bodov: Talajková 13, Riecka 11, Mlynarovičová 8 - Tetemondová 21, Lukačovičová 13, Tarasovová 13
TH: 15 /11 - 23/19, fauly: 22 - 15, trojky: 1- 4, rozhodovali: Turček a Ryšavý, 100 divákov
Favorit z Ružomberka splnil v Bratislave svoju úlohu. Rýchlo sa ujal vedenia 6:0 a hoci Slovan znížil na 4:6, predsa držal hosťujúci tím celý čas v rukách taktovku. Prevýšil súpera predovšetkým v rýchlosti pohybu, takisto v streľbe a zaslúžene a jasne zvíťazil.

ŠBK Šamorín - ŽBK Whirlpool Poprad 67:81 (24:22, 16:24, 11:14, 16:21)
Najviac bodov: Slamová 15, Mullerová-Gardnerová 15, Sujová 9 - Lásková 19, Brackettová 15, Kováčová 10
TH: 17/14 - 15/13, fauly: 13 - 18, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Šramko a Humeňanský, 80 divákov
Prvý polčas bol vyrovnaný, hral sa pekný basketbal. V druhej štvrtine nastúpila Lásková, ktorá mala najvýraznejší podiel na víťaznom zvrate Popradu. Hosťujúce družstvo neskôr odskočilo na rozdiel vyše 10 bodov a zápas sa už len dohrával. Stretnutie poznačila aj nefunkčná svetelná tabuľa.

Dobrí anjeli Košice - BK PU Bemaco Prešov 90:54 (22:12, 23:11, 18:22, 27:9)
Najviac bodov: Langhornová 14, Hricková a Kupčíková po 12 - Wirthová 18, Ciappinová 10, Zentková 9
TH: 13/12 - 14/10, fauly: 21 - 16, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Daubner a Hricišin, 600 divákov
V stretnutí vyhrávali hosťujúce basketbalistky len raz, keď v prvej minúte zaznamenala úvodný dvojbodový kôš stretnutia Ciappinová. V ďalšom priebehu hry domáce postupne zvyšovali svoj náskok a najmä v záverečnom dejstve Prešovčankám akoby odchádzali sily, a tak Košičanky len potvrdili svoje jednoznačné víťazstvo, keď v 36. min viedli o 32 bodov (81:49). Šarišanky zostali dlžné svojej povesti po tom, čo doma zdolali Ružomberok a vonku zvíťazili v Nitre.

Rod Laver: Musí to byť pre Nadala veľké sklamanie