Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    V spálni

05. septembra 2005

V SPÁLNI : Máte problémy so sexom? Poradia vám odborníci.

Zdieľať
Priateľ stratil reč

Vždy som milovala nebezpečný sex. Teda nie taký, v ktorom mi šlo o život, prípadne       o zdravie, ale taký, pri ktorom by ma mohol niekto pristihnúť. So svojím bývalým priateľom sme sa milovali v parku, na toalete vo vlaku, pravidelne sme sa vášnivo láskali v aute. Bolo to úžasne vzrušujúce. Časom som však prišla na to, že okrem sexu s ním nemám vlastne nič spo-ločné a priznala som si, že som si zamenila lásku za vášeň.
Keď som sa zoznámila s Petrom, bola to láska na prvý pohľad. Taká gýčová, s ohňostrojom v celom tele. A čo bolo najlepšie - obojstranná. Zrazu som bola presvedčená, že je to ON, s ktorým chcem prežiť celý život. Akurát v posteli bol nesmelý, márne som ho lákala na rôzne ,,hrátky“, akoby sa hanbil odviazať.  Škrelo ma to      a rozmýšľala som, ako ho priviesť k absolútnej, oslobodzujúcej rozkoši, ktorej by sa nemohol ubrániť.
Pozvala som ho do noblesnej reštaurácie, vopred objednala stôl v rohu s intímnym osvetlením, obliekla som si sexi šaty       a postriekala sa parfumom, ktorý mal na mne rád. Nebola som ani príliš koketná, ani som nerobila dvojzmyselné narážky. Keď sme výbronú večeru zapíjali ešte lepším suchým červeným, nenápadne som zhodila na zem kabelku, a kým sa Peťo stihol po ňu vrhnúť, už som bola na štyroch a zmizla za obrusom, ktorý, ako som si to vopred obzrela, siahal až po zem. Rukami som sa najskôr chytila Petrových kolien, pomaly som dlane posúvala po jeho stehnách až k rozkroku. Rozopla som mu nohavice a neodtiahla som od neho ruky ani ústa dovtedy, kým som necítila jeho uspokojenie.
Keď som vyšla spod stola, blažene sa usmieval a prehovoril až pred reštauráciou. Odvtedy ho nemusím presvied-čať, že sex je úžasný, keď je pestrý.
Táňa

Pre radosť zo sexu
Máte problémy so sexom? Obávate sa, že vaše túžby nie sú normálne? Neuspokojuje vás partner, alebo naopak, máte pocit, že mu nestačíte vy? Hanbíte sa niekoho požiadať o radu? Tak ste na správnej adrese! Podeľte sa s nami o to, čo vás v sexuálnom živote trápi, s čím si neviete rady, v čom si nie ste istí. Napíšte nám o tom. Naši spolupracovníci, psychológovia a sexuológovia sú pripravení odpovedať na všetky vaše otázky, poradiť vám, aby bol váš sexuálny život plný radosti.
Boli by sme však radi, keby ste sa s nami podelili aj o to, ako ste problémy so sexom riešili vy. Už od budúceho čísla začíname s rubrikou - Svojpomoc. Často je totiž vlastná skúsenosť nad akúkoľvek odbornú radu. Teším sa na to, že spoločne budeme mať zo sexu len a len radosť! Vaša Silvia

Kondóm kazí náladu

Odborníci zistili, že ženy, ktoré sa milujú s partnerom bez kondómu, majú lepšiu náladu a sú menej depresívne ako ženy, ktoré nemajú pohlavný styk vôbec, alebo ktorých partner používa prezervatív. Spôsobujú to hormóny v spermiách, ktoré sa po styku cez vagínu dostávajú do krvného obehu, a tým aj do mozgu. Tieto hormóny pripravujú ženský imunitný systém na tehotenstvo.
Nemal by to však byť dôvod, prečo kondómy nepoužívať, veď riziko pohlavných chorôb alebo nechceného tehotenstva rozhodne prevažuje nad pozitívnym pôsobením hormónu v spermiách.

RADÍ ODBORNÍK

Manžel túži po trojke
Som trinásť rokov vydatá, môj manžel je odo mňa o dvanásť rokov starší. Donedávna som verila, že náš sexuálny život je úžasný. S chuťou sa oddávam aj orálnemu sexu, nevyhýbam sa ani análnemu, s chuťou sa milujem v akejkoľvek polohe a na akomkoľvek mieste. Nedávno však môj manžel navrhol, aby sme do našej postele pozvali aj moju priateľku. Priznám sa, vyrazil mi dych. Okamžite som to zavrhla, aj som si myslela, že žartuje, ale neustále sa k tomu vracia. Prečo?
Soňa z Trenčína, 35 rokov

- Príčin môže byť niekoľko. Najlepšie by bolo spýtať sa rovno jeho, ale keďže ste rázne odmietli akúkoľvek diskusiu na túto tému, môžeme si niektoré dôvody ozrejmiť. Ten, ktorý si zrejme iba ťažko pripustíte, je, že ste sa po trinástich rokoch asi aj vy vo svojom sexuálnom živote dopracovali k stereotypu a váš manžel túži po novom vzrušení. Možno je to pre vášho manžela spôsob, ako vyskúšať zakázané ovocie takpovediac legálne. Je však aj taká možnosť, že chce vo vás vzbudiť žiarlivosť. Muž je síce lovec a od nepamäti polygamný, ale chuť na sex s inou ženou môže byť aj signálom, že hľadá únik od nejakého problému vo vašom vzťahu, ktorý si možno ani neuvedomuje. V neposlednom rade ho mohli inšpirovať erotické a pornofilmy. Pocit, že dokáže uspokojiť dve ženy naraz, by nepochybne neuveriteľne posilnil jeho ego! Skúste ho pozornejšie sledovať, možno na tú pravú príčinu prídete onedlho aj sama. Ak však chcete túto tému, aj keď nie definitívne, tak určite nadlho uzavrieť, povedzte mu, že ochotne sex spolu s vašou priateľkou vyskúšate, ale najskôr musí vybaviť trojku s jeho sexi kamarátom. Verte, že ak vás naozaj miluje, táto alternatíva bude preňho absolútne neprípustná!   

Predstieraný orgazmus
Mám dvadsaťpäť rokov a rovnako starú priateľku, s ktorou chodím už vyše roka. Nikdy sa na náš sex nesťažovala, naopak, utvrdzovala ma v tom, ako jej je so mnou dobre. Minulý týždeň som si však nechtiac vypočul jej rozhovor              s kamarátkou. Hovorila o tom, že orgazmus väčšinou predstiera, lebo sa jej naše milovanie zdá dlhé. Úplne som onemel! Vôbec tomu nerozumiem! Je možné, že som na to neprišiel? A vôbec, prečo ženy orgazmus predstierajú?
Jaro zo Senice

-  Najmä preto, aby nesklamali svojho partnera, neznížili jeho mužské ja a aj preto, že ich sex v zásade nudí a milovanie sa im zdá pridlhé. A že ste predstieraný orgazmus neodhalili, je úplne normálne. V prvom rade pri svojom vzrušení môžete len sotva postrehnúť úprimnosť a ozajstnosť prejavov, ktoré u svojej partnerky považujete za orgazmus a v druhom rade, medzi nami chlapmi, ani by ste asi nechceli priveľmi tieto prejavy analyzovať, však? Každý muž totiž veľmi rýchlo a rád uverí tomu, že dokáže svoju partnerku uspokojiť. V tomto problém nevidím. Skôr v tom, nájsť spôsob, ako svoju priateľku naozaj uspokojiť. Najlepšie by bolo sa s ňou o tom porozprávať. Ak ste sa doteraz nepriznali, aký rozhovor ste si vypočuli, tak to ani nerobte. Skôr sa jej spýtajte, čo sa jej na vašom milovaní páči najviac, čo ju najviac vzrušuje, kde a ako by ste sa jej mali dotýkať. Potom máte dve možnosti. Buď vám to povie, alebo aspoň naznačí, a vtedy máte vyhraté, lebo stačí len splniť jej želania. Môže sa vám však stať aj to, že akúkoľvek diskusiu na túto tému odmietne s tým, že vy ste chlap a máte to vedieť. Vtedy ju budete len ťažko presvied-čať, že ste síce chlap, ale rozhodne nie jasnovidec, a tak, ako nemôžete naozaj vedieť, či je hladná a na čo má chuť, pokiaľ vám to sama nepovie, takisto nemôžete vedieť, čo sa jej pri sexe páči a čo jej prekáža.  Potom si dobre uvážte, či chcete v takomto vzťahu naozaj zotrvať, lebo nespokojnosť v posteli ešte žiadny vzťah neupevnila! A - ak niekto nechce problémy riešiť, nie je veľmi vhodným partnerom na spokojné a šťastné spolužitie. Ešte horšia alternatíva však je, ak by bol sex vašej priateľke úplne ľahostajný. To utekajte okamžite! Ak vám zranila vaše ego, netrápte sa! To, že orgazmus v skutočnosti neprežila, je iba na jej škodu, ona sama sa ochudobnila o tú ničím nenahraditeľnú eufóriu, keď sa vznášate kdesi medzi nebom a zemou.

Dnes vám radil
MUDr. Kamil Řezník


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vanesska: Hollywood je doma
<< predchádzajúci článok
Mariah ulovila megahviezdu

V SPÁLNI : Máte problémy so sexom? Poradia vám odborníci. - diskusné fórum čitateľov

Mám problém so sexom2.1. 16:48:16
problem17.1. 2:38:10
Nič necítim 5.10. 16:04:03