15. decembra 2006

V šprinte triumf Olofssonovej, Halinárová 32.

Víťazkou šprintu žien na 7,5 km v rámci pretekov 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene, ktoré je náhradou za zrušené preteky v Osrblí, sa stala skúsená Švédka Anna Carin ...

HOCHFILZEN 15. decembra (WEBNOVINY) - Víťazkou šprintu žien na 7,5 km v rámci pretekov 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene, ktoré je náhradou za zrušené preteky v Osrblí, sa stala skúsená Švédka Anna Carin Olofssonová časom 22:06,9 min. Tridsaťtriročná Švédka nielenže strieľala bezchybne, ale spomedzi 103 štartujúcich biatlonistiek dosiahla najlepší bežecký čas. Olofssonová, inak olympijská šampiónka v pretekoch s hromadným štartom, si vybojovala celkovo siedme prvenstvo v pretekoch SP v kariére, avšak len prvé v aktuálnej sezóne. Druhú priečku si v piatkovom šprinte vybojovala Francúzka Sandrine Baillyová so stratou 32 sekúnd, tretia skončila nemecká reprezentantka Andrea Henkelová, ktorá si tým upevnila pozíciu líderky celkovej klasifikácie SP 2006/2007. Z kvarteta Sloveniek si najlepšie počínala Martina Halinárová, ktorá obsadila 32. priečku a dosiahla najlepšie tohtosezónne umiestnenie slovenskej biatlonistky. Za víťaznou Olofssonovou zaostala 2:06,1 min, keď netrafila jeden terč v stoji.

Líderka SP v šprinte Poľka Magdalena Gwizdoňová, ktorá prvé preteky SP v tejto disciplíne vyhrala a v druhých skončila druhá, obsadila tentoraz až 20. priečku a prišla o prvú pozíciu v hodnotení.

Výsledky:

Šprint žien na 7,5 km: 1. Anna Carin Olofssonová (Švéd.) 22:06,9 (tr. okruhov) 2. Sandrine Baillyová (Fr.) +32,0 (0), 3. Andrea Henkelová +41,6 (1), 4. Kathrin Hitzerová (Nem.) +58,3 (0), 5. Tadeja Brankovičová (Slovin.) +59,4 (1), 6. Liu Xian-jing (Čína) +1:08,2 (0), 7. Kati Wilhelmová (Nem.) +1:15,1 (2), 8. Helena Jonssonová (Švéd.) +1:18,7 (0), 9. Magdalena Neunerová (Nem.) +1:31,4 (3), 10. Natalia Sokolovová (Biel.) +1:34,3 (0),... 32. Martina Halinárová +2:06,1 (1), 44. Soňa Mihoková +2:41,7 (0), 70. Ľubomíra Kalinová +3:49,4 (4), 71. Jana Gereková (všetky SR) +3:49,9 (4).