Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. júna 2014

V Star Wars si zahrá aj držiteľka Oscara Lupita Nyong'oK hereckému obsadeniu očakávanej siedmej epizódy Hviezdnych vojen sa pridali držiteľka Oscara Lupita Nyong'o a jej britská kolegyňa Gwendoline Christie. V oficiálnom stanovisku o tom informovala ...Zdieľať
lupita nyongo BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) - K hereckému obsadeniu očakávanej siedmej epizódy Hviezdnych vojen sa pridali držiteľka Oscara Lupita Nyong'o a jej britská kolegyňa Gwendoline Christie. V oficiálnom stanovisku o tom informovala prezidentka spoločnosti Lucasfilm a producentka Epizódy VII Kathleen Kennedy.


"Zo skutočnosti, že sa k hereckému obsadeniu Epizódy VII pridávajú Lupita a Gwendoline nemôžem byť nadšenejšia. Je vzrušujúce vidieť, ako sa formuje tento výnimočne talentovaný ansámbel," uviedla.

Odporúčame aj:

Najlepšou snímkou všetkých čias je Star Wars: Epizóda V

Siedmu epizódu Star Wars začnú nakrúcať v máji v Londýne


Dvojica sa pridala k už potvrdeným novým účinkujúcim ako Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Max von Sydow, John Boyega a Daisy Ridley a tiež navrátilcom z pôvodnej série, ktorými sú Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew a Kenny Baker.

Tridsaťjedenročná kensko-mexická herečka Lupita Nyong'o, ktorá v marci získala Oscara za herecký výkon vo vedľajšej úlohe drámy 12 rokov otrokom (2013), sa vraj s režisérom, scenáristom a producentom J.J. Abramsom stretla ešte pred tým, ako si prevzala prestížnu cenu americkej Akadémie filmových umení a vied.

Gwendoline Christie v súčasnosti stvárňuje Brienne z Tarthu v seriáli Hra o tróny (2011) a účinkuje tiež v dvojdielnej adaptácii záverečnej časti trilógie Hry o život s podtitulom Drozdajka.

Nakrúcanie siedmej epizódy vesmírnej ságy Star Wars sa začalo v apríli, pričom americká premiéra je naplánovaná na 18. decembra 2015. O scenár snímky, ktorá by sa mala odohrávať 30 rokov po udalostiach z filmu Star Wars: Epizóda VI - Návrat Jediov (1983), sa postaral Abrams spoločne s Lawrenceom Kasdanom.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tento muž vás dostane!
<< predchádzajúci článok
Sinéad O'Connor vydá nový album, chce povzbudiť ženy

V Star Wars si zahrá aj držiteľka Oscara Lupita Nyong'o - diskusné fórum čitateľov