14. apríla 2011

V stredu prehral doma iba Anaheim, Slováci nebodovali

V stredajších prvých zápasoch 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL zasiahli do bojov aj štyria Slováci. Paradoxne ani jeden z nich sa netešil z víťazstva a ani zo zápisu do kanadského ...

nhl Foto: SITA, APNEW YORK 14. apríla (WEBNOVINY) - V stredajších prvých zápasoch 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL zasiahli do bojov aj štyria Slováci. Paradoxne ani jeden z nich sa netešil z víťazstva a ani zo zápisu do kanadského bodovania. Táto informácia môže na druhej strane tešiť trénera slovenskej reprezentácie Glena Hanlona v súvislosti s ich možným štartom na blížiacich sa majstrovstvách sveta.

Najproduktívnejší obranca základnej časti NHL 2010/2011 Ľubomír Višňovský vyslal v drese Anaheimu na bránku Nashville dve strely, odohral takmer 23 minút, no jeho tím podľahol prekvapujúco v domácom prostredí 1:4. Tridsaťštyriročný rodák z Topoľčian zaznamenal dva mínusové body. V ďalšom dueli Západnej konferencie nestačili hráči Chicaga na domáci Vancouver a podľahli 0:2. O všetkom sa rozhodlo už v prvom dejstve. V tíme "jastrabov" mal Marián Hossa dve "mínusky", na ľade strávil 21:40 min a všetkých jeho šesť pokusov zlikvidoval výborný brankár Canucks Roberto Luongo. Hossov slovenský spoluhráč Tomáš Kopecký bol na hracej ploche iba 2:22 min a vyslal na bránku domáceho tímu jednu strelu.

Vo Východnej konferencii neuspel Marián Gáborík napriek tomu, že bol na ľade až 26:17 min. Útočník NY Rangers ohrozil Čecha Michala Neuwirtha v bránke Washingtonu štyrmi pokusmi, ani jedna z nich však neskončila za jeho chrbtom. Domáci Capitals zvíťazili 2:1 po predĺžení, keď o ich triumfe rozhodol ruský útočník Alexander Siomin.

V stredajších dueloch sa až na spomenutý Anaheim darilo domácim tímom, prvé víťazstvá v sériach si pripísali aj Pittsburgh na "východe" a Detroit na "západe."

Súhrn výsledkov stredajších prvých zápasov 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár (hrá sa na 4 víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Pittsburgh - Tampa Bay 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) - stav série: 1:0

Washington - New York Rangers 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) - stav série: 1:0