Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. mája 2006

V stredu sa začne Medzinárodný veľtrh obrannej technikyBratislava bude od stredy hostiť Medzinárodný veľtrh obrannej techniky (IDEB 2006). Jeho cieľom je predstaviť odbornej verejnosti a potenciálnym odberateľom, akými sú aj Ministerstvo obrany SR či ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. mája (WN/SITA) - Bratislava bude od stredy hostiť Medzinárodný veľtrh obrannej techniky (IDEB 2006). Jeho cieľom je predstaviť odbornej verejnosti a potenciálnym odberateľom, akými sú aj Ministerstvo obrany SR či Ozbrojené sily SR, najnovšiu obrannú techniku, špeciálne technológie a moderné vojenské komunikačné systémy. Významnými sprievodnými podujatiami IDEB-u 2006 bude i stredajšie zasadanie poradnej skupiny NATO pre priemysel – NIAG v hoteli Crowne Plaza a medzinárodná konferencia AFCEA Slovak Chapter pod názvom "Bezpečne spolu", ktorá združuje štátne a súkromné firmy v zbrojárskej oblasti a profesionálnych vojakov v SR. Privítajú na nej i mnohých zástupcov národných združení AFCEA - nadnárodnej siete NATO. Medzinárodná vedecká konferencia o špeciálnej technike sa uskutoční vo štvrtok na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka v Trenčíne.

V priebehu veľtrhu sa budú môcť návštevníci zoznámiť aj s niektorými časťami moderného Mobilného komunikačného systému MOKYS, na báze internet protokolu, ktorý je predpokladom úplnej interoperability pôsobenia slovenskej armády v rámci NATO. Tento komunikačný systém umožní koordinované nasadzovanie obranných jednotiek v celom spektre vojenských i nevojenských ohrození. Vyvrcholením veľtrhu IDEB 2006 v prvom májovom týždni bude v rámci akcie "Sobota s profesionálnou armádou" oslava Dňa Ozbrojených síl SR v priestoroch Incheby v Bratislave. Na jej výcvikovom polygóne sa uskutočnia ukážky bojovej techniky, vojenskej polície a špeciálnych jednotiek.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ŽSR rozviazali vlani pracovný pomer s 2 105 zamestnancami
<< predchádzajúci článok
Šaty Keiry Knightley vydražili za viac ako 230 tisíc korún

V stredu sa začne Medzinárodný veľtrh obrannej techniky - diskusné fórum čitateľov