23. novembra 2010

V súboji o špicu tabuľky zvíťazili Košice nad Bystricou

bez nazvu Dušan Pašek z Košíc (vpravo) sa teší z autorstva druhého gólu spolu s Marcelom Haščákom (vľavo) v zápase HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 27. kola hokejovej Slovnaft extraligyFoto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 23. novembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 27. kolo základnej časti:

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Góly: 4. D. Pašek (Marcel Haščák, Baláž), 12. D. Pašek (Marcel Haščák), 18. Michel Miklík (Martin Frolík), 38. D. Pašek (Marcel Haščák, Grman), 42. M. Šterbák (P. Bartoš) - 23. Kútny (M. Hlinka, Lisoň), 33. Šechný (Hamrák)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Rovenský, Smrek, 6468 divákov

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Michal Grman, Deyl, Šeda - Michel Miklík, Kristek, Vorel - Dravecký, Jenčík, P. Bartoš - Tomík, Martin Frolík, Andrašovský - Marcel Haščák, M. Baláž, D. Pašek

Banská Bystrica: Šimonovič (42. Fedor) Cebák, Cunik, Biro, Kubka, Paľov, Kolba, Vizváry, Vantroba - Tománek, M. Hudec, M. Hlinka - Rumpel, Heizer, Kútny - J. Sýkora, Šechný, Hvila - Vartovník, Hamrák, Lisoň

Prvá tretina bola v réžii Košíc. Už v 2. min mal príležitosť Jenčík, v tretej pálil vedľa Tomík a vo štvrtej sa Košičania dočkali. Obrana Banskej Bystrice bola rozhodená a Pašek zakončoval do prázdnej bránky. Ofenzívne naladení domáci pokračovali v ostreľovaní súperovej bránky, Šimonovič vyrazil pokusy Vorela i Pašek, Kristek pri nájazde netrafil bránku. V 12. min sa opäť tešil Pašek, ktorý si vo vzduchu spracoval vyrazenú strelu Haščáka a zvýšil na 2:0. Tréneri "baranov" si zobrali oddychový čas, ale ešte pred prvou prestávkou inkasovali po tretí raz, keď Miklík na trikrát prekonal Šimonoviča. Jeho gól uznal Daniel Konc až po konzultácii s videorozhodcom. Dve sekundy pred koncom prvej tretiny nevyužil ideálnu príležitosť znížiť Hudec.

Čo nevyšlo jemu, podarilo sa v 22. min Kútnemu, ktorý poľahky dorazil puk ležiaci pred Hudáčkom. Hostia ožili, domácich mohol upokojiť Jenčík, ale to by musel trafiť v 24. min prázdnu bránku. Jeho spoluhráč z útoku Dravecký ju síce trafil, ale mieril presne do žŕdky. Potom prišli chvíle hostí. V 33. min Šechný napriahol a prestrelil Hudáčka. Banskobystričania ožili, Paľov sa v presilovke pokúšal vyrovnať od modrej, Rumpelovi chýbali centimetre - namieril to len do betónu košického gólmana. V čase, keď boli aktívnejší hostia, však tretí raz v zápase udrel Pašek, ktorý prekonal Šimonoviča. V závere druhej tretiny nevyužili hostia 38-sekundovú presilovku piatich proti trom.

V druhej minúte tretej tretiny našiel Bartoš ideálne Šterbáka, ktorý naskočil do hry z trestnej lavice, a košický obranca na dvakrát dostal puk do bystrickej bránky, v ktorej potom Šimonoviča nahradil Fedor. Ten mal následne niekoľko veľmi dobrých zákrokov, zlikvidoval strely Jenčíka či Tomíka. Hostia mohli výsledok aspoň korigovať, v závere nevyužili ani dlhú presilovku o dvoch hráčov.

Hádzaná: Prešov v maďarskej lige s hladkým víťazstvom