Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. februára 2018

V súvislosti s únosmi a vraždami obvinili v Mexiku 19 policajtovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Mexiko 9. februára (TASR) - Mexické úrady v štáte Veracruz obvinili 19 bývalých a súčasných vysokopostavených príslušníkov polície, ktorí sú podozriví z podielu na únosoch a vraždách 15 civilistov. Informovala o tom v piatok agentúra AP.


Guvernér štátu Veracruz Miguel Ángel Yunes vo štvrtok uviedol, že medzi obeťami sú aj dve ženy a dve maloleté osoby. Na čele skupiny, ktorá má na svedomí únosy, mučenie, znásilnenia a vraždy civilistov, bol bývalý šéf polície vo Veracruze a jeho najbližší podriadení, všetko vysokopostavení policajní dôstojníci. Uvedené zločiny mali spáchať v rokoch 2010-2016, keď stál na čele štátu Veracruz guvernér Javier Duarte, ktorý v súčasnosti čelí obvineniam z korupcie.

"Títo skorumpovaní policajti sa rovnako ako režim, ktorému slúžili, dali do služieb zločincov," Povedal Yunes a dodal, že dvaja z obvinených policajtov sa už nachádzajú vo väzbe, pretože čelia obvineniam aj z iných trestných činov, jeden je na úteku a ostatní boli zadržaní.

Mexický štát Veracruz je oblasťou, kde drogové kartely vedú medzi sebou konkurenčný boj, pričom tam dochádza k únosom a vraždám.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanci sa vyzliekli v reklame donaha. Nič neskrývame, hovoria
<< predchádzajúci článok
Bermudy ako prvá krajina zrušili zákon o homosexuálnych sobášoch

V súvislosti s únosmi a vraždami obvinili v Mexiku 19 policajtov - diskusné fórum čitateľov