Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. januára 2018

V tajných hroboch v Mexiku našli pozostatky najmenej 30 tielÚrady v pobrežnom mexickom štáte Nayarit vyšetrujú nález telesných pozostatkov najmenej 30 ľudí, ktoré boli pochované vo viacerých tajných hroboch. Informovala o tom v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Mexiko 17. januára (TASR) - Úrady v pobrežnom mexickom štáte Nayarit vyšetrujú nález telesných pozostatkov najmenej 30 ľudí, ktoré boli pochované vo viacerých tajných hroboch. Informovala o tom v stredu agentúra AP.


Miestna prokuratúra vo vyhlásení uviedla, že v troch hroboch v meste Xalisco sa našli telá a kosti. Hroby sa nachádzali v ťažko prístupnej oblasti neďaleko rieky.

Pozostatky našlo v sobotu niekoľko rodín, ktoré pátrajú po svojich nezvestných príbuzných po tom, ako ich na ne upozornili miestni obyvatelia.

Podľa prokuratúry došlo od júna do septembra v tomto regióne k nárastu počtu nezvestných osôb po zániku najvplyvnejšej miestnej skupiny organizovaného zločinu.

V Mexiku ľudia sami pátrajú po svojich blízkych, keďže štátne orgány sú nečinné alebo sa o problém nezaujímajú. Za posledných desať rokov, odkedy Mexiko ohlásilo vojnu proti drogovým kartelom, zmizlo okolo 30.000 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Donbase zahynuli pri výbuchu dvaja ukrajinskí vojaci
<< predchádzajúci článok
Macron a Mayová predstavia novú úpravu dohody o ochrane hraníc

V tajných hroboch v Mexiku našli pozostatky najmenej 30 tiel - diskusné fórum čitateľov